Teknoloji

116 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

Koronavirüse yakalandıktan sonra bir süre tedavi gören 116 yaşındaki Ayşe Karatay, 3 haftalık yoğun tedavinin ardından virüsü yenerek servise gönderildi. Karatay’ın oğlu: “Annem 1 doz Sinovac aşısı oldu, ikinci aşı yapılsa belki daha iyi atlatırdı.” dedim.

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde yaşayan akrabalarını ziyaret ettikten sonra koronavirüse yakalanan 8 çocuk annesi 116 yaşındaki Ayşe Karatay, virüsle mücadele kapsamında tedavi altına alındı. Emirdağ’da 1 hafta yoğun bakımda kalan Karatay, çocuklarının isteği üzerine Eskişehir’e gitti. Şehir HastanesiNe hareket etti.

3 HAFTA SONUNDA YBÜ’DEN ÇIKARDILAR

Yaklaşık iki haftadır şehir hastanesinde tedavi gören asırlık muz, 3 haftalık yoğun bakım sürecinin sonunda koronavirüsten kurtuldu. Yoğun bakımdan taburcu edilen 116 yaşındaki hastanın, ilerleyen yaşı ve hastalık sonrasında oluşabilecek sorunlar nedeniyle bir süre daha hastane bölümünde kalacağı öğrenildi. Hastanın oğlu İbrahim Karatay (60), annesinin 1 doz Sinovac aşısı yaptırdığına dikkat çekerek herkesi iki doz aşı yaptırmaya davet etti.

“AŞI DOZAJI YAPTIK”

Annesinin virüsü atlatıp iyileşmeye başlamasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden İbrahim Karatay, “Annem 116 yaşında ve Covid-19’a yakalandı. 3 haftadır yoğun bakımda ama kurtulduğunu biliyordum. Şimdi normal servise gidecek.Sağlığı şu an çok iyi, iyileşiyor.1 doz Sinovac aşısı oldu, ikinci aşısı olmadı.Hastalığa yakalandıktan sonra önce Emirdağ’da hastaneye kaldırıldı sonra biz Şehir hastanesine geldi.Bakımı burada daha iyiydi.Çok memnunuz,annem iyileşiyor.Annem bunu atlattığı için çok mutluyum.İnşallah Allah daha fazlasını yapar. Belki ikinci aşı yapılırsa daha iyi hayatta kalabilirdi. İki doz aşımı yaşadım. Şimdi üçüncüyü almayı düşünüyorum. Yurt dışından çok fazla arkadaş var ve aşı olmayanların hepsi yoğun bakımda. Aşılananlar ayakta yaşıyor” dedi.

116 yaşındaki kadın koronavirüse yakalandı

Kaynak: İhlas / Şevket Can Çikot Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu