Gündem

19 gündür kayıp olan 17 yaşındaki kız, erkek arkadaşının kömürlüğünde bulundu

Muğla’da 19 gün önce ‘pazara gidiyorum’ diyerek evden çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 17 yaşındaki kız, erkek arkadaşının evindeki çöp kutusunda bulundu. Polis ekipleri, kızın erkek arkadaşını teknik olarak takip edip yaptığı telefon görüşmelerini tespit ederek olaya ışık tuttu.

Menteşe ilçesine bağlı Ortaköy semtinde ailesiyle birlikte yaşayan BD, 19 Ağustos akşamı saat 19.30 sıralarında evden çıkarak “Pazara gidiyorum” dedi. Bir daha dönmeyen kızları için harekete geçen Savaş (60) ve Semra D. (59) çifti, oğullarının kaçırıldığını belirterek BDSÖ’nün erkek arkadaşı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sevgilisiyle telefonda konuşurken bulundu

Sürmekte olan soruşturma kapsamında 20 Ağustos’ta ifadesi alınan S.Ö., sevgilisinin nerede olduğunu bilmediğini söylemesinin ardından serbest bırakıldı. PolisTeknik takibin ardından S.Ö, BD ile birkaç telefon görüşmesi yaptığını öğrendi. Ardından 31 Ağustos’ta S.Ö yeniden tutuklandı. Savcılığa verdiği ifadenin ardından adliyeye sevk edilen S.Ö., adli kontrol altında bu kez yurt dışına çıkış yasağıyla serbest bırakıldı.

17 yaşındaki kız 19 gündür damadın çöp kutusunda kayıp

6 kişilik özel ekip kuruldu

İl Emniyet Müdürü Suvat Dilberoğlu, BD’yi bulmak için 6 kişilik özel ekip kurdu. Gerek teknik gerek fiziki çelişkili ifadeler veren S.Ö.’yü asayiş ve çocuk şubelerinden polisler takip etti.

KÖMÜRLÜĞÜNDE BULUNDU

Şüphelinin kayıp BD ile yaptığı telefon görüşmesinde kızın Karabağlar yaylası Menteşe bağ evinde olduğu belirlendi. S.Ö.’nün yaşadığı evde arama yapan özel ekip, bahçedeki kömür kulübesinde BD’yi buldu. Kömür madeninden serbest bırakılan BD, dava açılmak üzere çocuk yan kuruluşuna götürüldü. SO, babası TO ve annesi AO tutuklandı. 3 zanlının emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

17 yaşındaki kız 19 gündür damadın çöp kutusunda kayıp
19 gündür kayıp olan 17 yaşındaki kız çocuğunun kömür toplayıcısında bulundu
19 gündür kayıp olan 17 yaşındaki kız çocuğunun kömür toplayıcısında bulundu

Kaynak: Demirören / Cavit Akgün Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu