Sağlık

4 farklı aşı markasından toplamda 6 doz yaptıran vatandaş: Biraz kokteyl gibi oldu

Almanya’dan emekli olup Türkiye’ye yerleşen Erkan Mısırlı, Bodrum Akyarlar Sağlık Ocağı’nda 6’lık aşısını yaptı. İlk iki doz Sinovac alan 68 yaşındaki vatandaş, sırasıyla AstraZeneca ve Moderna’dan sonra son iki doz için Biontech’i tercih ettiğini söyledi.

“ALMANYA’DA 2 DOZ, TÜRKİYE’DE 4 DOZ”

Hürriyet’in HaberlerTürkiye’de 4, Almanya’da 2 olmak üzere toplam 6 doz aşı bulunan Mısırlılar, neden bu kadar çok aşı olduğunu şu ifadelerle açıkladı:

“Türkiye’de bu yılın Şubat ve Nisan aylarında iki kez Çin aşısı oldum. Ancak bu aşı Avrupa’da kabul edilmiyor. Almanya’ya yol testi yapmak zorunlu. İlk başta Almanya’ya gidip aşı olmaya karar verdim. Orada BioNTech Türkiye’de olmadığı için orada seçme hakları olmadığı için AstraZeneca aşısını yaptılar 2 ay sonra ikinci aşı randevusu verdiler zamanı gelince Almanya’da ikinci aşı randevusuna gittim ve toplamda 4. koronavirüs aşısını aldılar.Modern aşı verdiler çünkü o gün BioNTech yoktu.Ama aklım hep BioNTech aşısındaydı.

“AŞI KOKTEYLİ GİBİ OLDU”

Ben aşı olup Türkiye’ye geldiğimde BioNTech aşısı burada çıktı ve geçen Ağustos’ta yaptırdım. Şimdi Türkiye’de fırsat bulunca BioNTech aşısının ikinci dozunu aldım. Bununla birlikte 6. Biraz aşı kokteyli gibi ama koruyucu etkisine güveniyorum. Sanırım artık her yıl aldığım grip aşısına ihtiyacım yok.”

4 farklı aşı markasından 6 doz aşı yaptıran vatandaş: Kokteyl gibiydi

Haberler.com – Son dakika haberi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu