Gündem

AĞRI VALİSİ VAROL: SINIRIMIZ 81,3 KİLOMETRELİK DUVARLA DAHA GÜVENLİ

AĞRI Valisi Osman Varol, inşa edilen 81,3 kilometrelik duvarla İran sınırının daha güvenli hale geldiğini belirterek, “Duvarın çok önemli olumlu etkileri var. Bunu sahada somut olarak görüyoruz.

AGRI Valisi Osman Varol, 81,3 millik duvar inşa edilmiş İran Sınırın daha güvenli hale geldiğini iddia ederek, “Duvarın çok önemli olumlu etkileri var. Bunu özellikle sahada görüyoruz. Son yıllara kıyasla engebeli ve engebeli. göç Hem sayılarda hem de giriş girişimlerinde yaşanan çok ciddi düşüşler, rakamlarda somut olarak ortaya çıkıyor” dedi.

Ağrı Valisi Varol, kentte devam eden yatırımlar hakkında bir toplantı yaptı. Ağrılı öğretmenlerin evinde yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Kerem Türker, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, İl Sağlık Müdürü Coşkun Dağarlı, İl Gençlik ve spor Müdür İsmail Çalgan, İl Sağlık Müdürü Coşkun Dağarlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Erkan Kösedağ, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Ferdi Çelik ve basın mensupları. Kurum yöneticilerinin yatırımlar hakkında bilgi verdiği toplantının son bölümünde konuşan Vali Osman Varol, düzensiz göç konusunun son 6-7 aydır ülke gündeminde olduğunu belirterek, “Sınırlarımız Geçen Kasım ayının sonunda Aralık ayında duvarın inşası tamamlandıktan sonra İran ile tamamen güvenli hale geldi. Duvar, entegre sınır yönetim sisteminin tasarımının gerçekten önemli bir parçası. Yukarıda yaklaşık 1.5 metrelik bir tel ölçüsü var. o bölgede görev yapan güvenlik güçlerimizin hudut duvarının içinde rahatlıkla devriye gezebilmesi için bir yol.Sınır duvarının iç kısmında aydınlatmayı sağlayacak cihazlar var.O bölgede kamera sistemleri var, bu entegre bir hudut. yönetim” dedi.

Ağrı’nın İran sınırına inşa edilen 81,3 kilometrelik sınır duvarının geçen yıl Kasım ayı sonlarında tamamlandığını kaydeden Vali Varol, şunları kaydetti:

“Sınır duvarındaki tel ve içindeki devriye yolu da tamamlandı. Duvarın çok önemli olumlu etkileri var, özellikle sahada görüyoruz. Sınır duvarımızın yüksekliği düşünüldüğünde bunu aşmak gerçekten kolay değil. Ve telin yüksekliği Güvenlik birimlerimizin hassas çalışmalarını da eklediğimizde aslında rakamlar hem düzensiz göçlerde hem de giriş girişimlerinde somut olarak ciddi düşüşler gösteriyor. sistem sınır güvenliğini tamamladı, bizi göçmen akınından etkili bir şekilde koruyabilir ve göçmen akınına izin vermeyen bir ortam yaratabilir.”

AĞRI VAROL HÜKÜMETİ: SINIRIMIZ 81,3 KM DUVAR İLE GÜVENLİ
AĞRI VAROL HÜKÜMETİ: SINIRIMIZ 81,3 KM DUVAR İLE GÜVENLİ
AĞRI VAROL HÜKÜMETİ: SINIRIMIZ 81,3 KM DUVAR İLE GÜVENLİ
AĞRI VAROL HÜKÜMETİ: SINIRIMIZ 81,3 KM DUVAR İLE GÜVENLİ

Kaynak: Demirören haber ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu