Gündem

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, muhtarlarla toplantı yaptı

HASTALIK (AA) – AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Savaş Gazisi İlçe başkanları ile bir araya gelerek ilçeye yapılacak yatırımları anlattı.

Kahtalı’nın iletişim ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Rıdvan Budak ve AK Battalgazi Partisi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile muhtarlarla görüşerek sorunları ve talepleri dinledi.

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Kahtalı, Elazığ’da 24 Ocak 2020 depreminden en çok etkilenen yerlerden birinin Battalgazi olduğunu hatırlatarak, depremin ardından ilçede 472 konut yapıldığını ve bu evlerin yıkılacağını söyledi. 10 gün içinde kura ile hak sahiplerine teslim edilir.

Bölgeye okul kazandırmak için çalıştıklarını dile getiren Kahtalı, “İşte 1960 yılında yapılmış bir okul ama artık ihtiyacı karşılamıyor. Topbaşı ilçemizde yurt var. Vakıflar Genel Müdürlüğü. vakıflar bu yurdu Milli Eğitim Bakanlığına tahsis etti. Şimdi Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bu yurdun yerine 24 derslikli güzel bir okul yapmasını isteyeceğiz.”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Arslantepe Dağı’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmasıyla ilçeye ilginin arttığını belirterek, şöyle devam etti:

“İnsanların biriyle gitmesinin bir sebebi olmalı. Kervansaray her yerde, Ulu cami her yerde ama her yerde Arslantepe yok. Arslantepe artık tüm dünyada biliniyor. Arslantepe’ye hem içeriden hem de binlerce ziyaretçi gelir inşallah. Bu ziyaretçileri Battalgazi’ye getiriyoruz. Ateş etmek zorundayız.”

AK Battalgazi Partisi ilçe başkanı Basri Kahveci, ilçenin sorunlarının çözülmesi için çaba göstereceklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu