Ekonomi

Altının gram fiyatı 485 lira seviyesinden işlem görüyor

Dün, bir ons altının fiyatı ve Dolar Döviz kurundaki düşüşe paralel olarak değer kaybeden altının gram cinsinden fiyatı, günü bir önceki kapanışın yüzde 0,7 altında 486,5 liradan tamamladı. Gram altın fiyatı, yeni güne düşüşle başladıktan sonra saat 11.15’te bir önceki kapanışın yüzde 0,3 altında 485 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 795 lire, Cumhuriyetçi 3.239 lire satıldı. Bir ons altının fiyatı şu anda bir önceki kapanışın yüzde 0,4 altında, 1,785 dolardan.

PİYASALAR VERİ AKIŞINA ODAKLANIYOR

Analistler, küresel olarak artan enerji maliyetleri nedeniyle oluşabilecek enflasyonist baskıların para politikalarına ilişkin belirsizlikleri artırdığını bildirdi. Bir ons altının fiyatının geçtiğimiz hafta olduğu 1.780-1.810 dolar bandında dalgalı seyrini sürdürdüğünü belirten analistler, bu seviyelerin kırılması halinde kırılma yönünde hareketin ivme kazanabileceğini vurguladı. Analistler, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın euro bölgesindeki dış ticaret dengesine ilişkin konuşmasına ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki perakende satışlar ve Philadelphia Fed’in üretim endeksi verilerinin açıklanacağını söyledi. takip etti.

GÜNCEL ALTIN ​​FİYATLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Altının gram cinsinden fiyatı 485 lire seviyesinde işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu