Magazin

Anne ve babasını bulmak için Müge Anlı’nın programına çıkan adam 19 kardeşi olduğunu öğrendi

Almanya’da yaşayan 4 çocuk babası 35 yaşındaki Alexander Schlıenbecker, 2 ablası ve 3 yaşında olduğu 20 Mayıs 1988’de İzmir Konak’taki Mersinli Camii’nin önünde bir notla durdu. Almanya’da yeni bir isimle yeni bir hayata başlayan Alexander Schlienbecker, evlat edinildikten yıllar sonra öğrendi. Bu gerçekle uzun süre yaşayan Schlienbecker, Türk arkadaşlarıyla paylaştı. Müge Anlıuygulanan.

ÇOCUK KORUMA KURUMUNA NOT İLE BIRAKILDIK

“Bu çocukların isimleri Vedat ve Hülya. Diğeri kız. Türkçe bilmiyorlar. Kim onlara yardım ederse Allah da onlara yardım eder. Allah’a şükür iki erkek kardeşi, Alman eşi Gerlinde ve çifti var. Werner Schlienbecker., 14 Aralık 1988’de Karşıyaka Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edildi. Kabul edildi.

Ailesini bulmak için Müge Anlı'nın programına çıkan adam 19 kardeşi olduğunu biliyordu.

19 kardeşi daha olduğunu öğrendi

Müge Anlı, hikayesinden çok etkilenen Alexander Schlıenbecker’in 33 yıldır ayrı olduğu biyolojik ailesini birkaç dakika içinde buldu. Mardinli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Schlıenbecker’in Ankara’dan vefat eden babası Adil Yaman, maddi imkânsızlıklar nedeniyle çocuklarını cami avlusunda bıraktığını, şu anda 11 çocuğu olduğunu ve oğluna sarılmak istediğini söyledi. bir an önce adını Vedat’a verdi. Duygusal anların yaşandığı programda, isminin Vedat Yaman olduğu anlaşılan Alexander Schlıenbecker’in annesi Fatma Hanım da yayınlandı. Çocuklarını doğurduktan sonra eşinden ayrılıp başkasıyla evlendiğini söyleyen Fatma, kendisinin de 8 çocuğu olduğunu iddia etti.

Ailesini bulmak için Müge Anlı'nın programına çıkan adam 19 kardeşi olduğunu biliyordu.

AİLESİYLE BİRLİKTE YILLAR

Yıllardır sadece 2 dakikada arayan ailesinin yanına gelen Vedat Alexander Schlıenbecker duyduklarına ve gördüklerine inanamadı. Program sırasında cümle kurmakta zorlanan Alexander Schlıenbecker, Müge Anlı’ya teşekkür ederek, ertesi gün ekrana gelecek programda anne ve babasına katılmak istediğini belirtti.

Ailesini bulmak için Müge Anlı'nın programına çıkan adam 19 kardeşi olduğunu biliyordu.

Haberler.com – Dergi Haberleri

Ecem Altan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu