Gündem

Ardahan’da kar ve tipide mahsur kalan yaylacılar ve koyun sürüsü kurtarıldı

ARDAHAN (İHA) – Ardahan‘Evet Kar Türü ve türü nedeniyle mahsur kalan yaylalar İl Özel İdaresi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Hanak ilçesine bağlı Çiçekdağ köyünün yaylasında sürülerini otlatan Iğdırlı çobanlar, etkisini artıran kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kaldı. Çobanlar, Hanak’ın özel yönetim ekiplerinden yardım istedi. Kaymakam Fatma Turhan’ın talimatıyla ilçe özel idaresi şantiye şefi Turgay Çelik başkanlığındaki ekip kısa sürede yaylalara ulaşarak karla trafiğe kapatılan yolu açtı. Yolun açılmasının ardından çobanlar, sürüleriyle birlikte Çiçekdağ köyü ve Hanak ilçesine geldi.

Turgay Çelik, yoğun kar yağışı sonrası çok sayıda hayvan ve hayvan sahibinin yaylada mahsur kaldığı bilgisi üzerine çalışmalara başladıklarını belirterek, “Olaydan haberdar olur olmaz kaymakam bize hemen talimat verdi” dedi. Onları tutuyoruz. sürülerine ulaştıklarında. Allah’a şükür herkesin sağlığı yerinde. Sağlıklı bir şekilde ulaşmaları gereken noktalara götürüldüler” dedi.

(Olgun Yıldız / İHA)

Ardahan'da kar ve karda mahsur kalan yaylalar ve koyun sürüsü kurtarıldı

Ardahan'da karda mahsur kalan yaylalar ve kar fırtınası kurtarıldı

Ardahan'da karda mahsur kalan yaylalar ve kar fırtınası kurtarıldıArdahan'da karda mahsur kalan yaylalar ve kar fırtınası kurtarıldı

İhlas Haber Ajansı – Son haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu