Ekonomi

ASELSAN finansal teknolojiler alanında da faaliyet gösterecek

ASELSAN, finansal teknolojiler alanına girerek yeni bir faaliyet alanı ekleme kararı aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre ASELSAN, mühendisliğin tüm aşamalarındaki tecrübesini finans sektörü ile paylaşacak.

Şirket, bu süreçte her zaman olduğu gibi yerlileştirme ve millileştirme önceliğini korumak için finansal teknolojiler alanında da yerel tedarikçi ekosisteminin gelişimine katkı sağlayacak.

Finansal teknolojiler alanına girmek hem düzeni hem de ASELSAN’ın müşteri portföyünü ve çeşitliliğini yansıtacaktır.

ASELSAN’ın finansal teknolojiler alanındaki projeleri, kamu ve özel sektörde müşteri çeşitlendirmesine odaklanacak. Yeni nesil bankacılık teknolojilerinden ödeme kayıt cihazlarına kadar çok çeşitli konuları içeren bu alanda artık ASELSAN ismi de yerini alacak.

Finans sektöründe sunulan hizmetlerin en etkin yönetiminde teknolojinin önemi her geçen gün artsa da ASELSAN, finansal teknolojilerdeki gelişmeleri takip etmek ve bu alandaki iş geliştirme fırsatlarını değerlendirmek üzere organizasyonunu yapılandırmıştır.

“Teknolojik bağımsızlıkla başlıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, TürkiyeTürkiye’nin teknolojik bağımsızlığı için savaşmak için 46 yıl önce ayrıldıklarını iddia etti.

Görgün, “Savunma alanındaki liderliğimizin yanı sıra sağlıktan ulaşıma kadar birçok sivil alanda ülkemizin ihtiyaçlarına zamanında ve üstün kalitede cevap veriyoruz. Bu sorumluluk bilinciyle yolumuza devam edeceğiz. teknolojik yatırımlarımızı bugüne kadar yaptığımız gibi gelecekte de kamuoyuna katmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadeleri kullandı.

Savunma teknolojileri alanındaki tecrübesini finansal teknolojiler alanına da yansıtacaklarını kaydeden Görgün, “Finansal teknolojilerde donanımdan yazılıma uçtan uca sistem teknolojisi üretme kabiliyetimizi kullanacağız. Ti Faydalarını her zaman en üst düzeyde düşünen ASELSAN, bu yeni faaliyet alanında da gerekli tüm konulara katılacak. “

Faaliyet gösterdikleri tüm alanlara yerlileşme ve millileştirme vizyonunu taşıdıklarını vurgulayan Görgün, şunları kaydetti:

“Finansal teknolojiler alanındaki faaliyetlerimiz ile halihazırda yurtdışından tedarik edilen ürün ve sistemleri üreterek ülkemizde önemli bir kaynağı sürdürmenin bir parçası olmak bizim için çok büyük bir gelişme. Ayrıca donanım ve yazılım alanındaki tecrübemizi de kullanacağız. Savunma teknolojilerinde sıklıkla kullandığımız bilgi güvenliği ve kriptoloji gibi gelecekte finans piyasalarında da kullanılmaya başlanacak. 129,7 milyon dolarlık sözleşme ile ülkemize imza attık.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu