Teknoloji

Aşı çağrısı yapan Çankırı Valisi Ayaz, tehlikeye dikkat çekti: 1 haftada 12 kişi koronavirüsten öldü

Vatandaşları koronavirüse karşı aşı olmaya çağıran Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentteki son durum hakkında dikkat çekici bilgiler verdi. Vali Ayaz, “Kentte son bir haftada koronavirüsten 12 kişi hayatını kaybetti, son bir ayda 29 canımızı kaybettik. Sonuç olarak Çankırı’da toplam hayatını kaybeden kişi sayısı 454 oldu.”

Vali Ayaz, kentte koronavirüsle ilgili son gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaştı. Valilik toplantı odasında açıklama yapan Vali Ayaz, EylülBütün çocukları okullarda görmek istediklerini ve bu konudaki çalışmaların devam ettiğini söyledi. Aşı çalışmalarına ilişkin son rakamları paylaşan Vali Ayaz, “Bugüne kadar ilimizde 246.981 doz aşı gerçekleştirdik. 239 kişi dördüncü doz aşısını aldı.”

1 AYDA 29 KİŞİ HAYAT KAYBETTİ

Vali Ayaz, kent genelinde son bir haftada 12 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini belirterek, “Geçen hafta 12 can kaybımız oldu. Son bir ayda 29 can kaybettik. Yengeç Burcu Türkiye’de toplam ölü sayısı 454. Allah rahmet eylesin. Şimdiye kadar koronavirüs tedbirlerine uymayanlar tarafından toplam 4 milyon 318 bin 651 lira para cezası kesildi” dedi.

“ÖNLEMLERİ DURDURMANIN ÇOK ZAMANI”

Ardından aşı için çağrıda bulunan Ayaz, “3. doz aşıyı bir kez daha vurgulamak istiyorum. Özellikle varyantların çıkmasıyla birlikte 3. doz ihtiyacı ortaya çıktı. Bu sorunu ihmal etmeyelim. Vatandaşlarımızın aşı olmamasını istiyoruz. 3. doz aşıları bir an önce yaptırmak. “Denetimlerimiz artarak devam edecek. Eylül ayında daha da artmasını bekliyoruz. Okulların açılmasıyla birlikte ister istemez bir hareketlilik olacaktır. Dışarıdan gelen öğretmen ve öğrencilerin sözleriyle. Tedbirleri durdurmak için henüz çok erken. Maske mesafesi ve temizlik kurallarına harfiyen uyulması zorunludur” dedi.

Aşı için çağrıda bulunan Çankırı Valisi Ayaz, tehlikeye dikkat çekti: Bir haftada 12 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti.
Aşı için çağrıda bulunan Çankırı Valisi Ayaz, tehlikeye dikkat çekti: Bir haftada 12 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti.

Kaynak: Demirören / Ramazan Sarıcı Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu