Teknoloji

Aşılama oranının yüzde 83’lere ulaştığı Osmaniye’de korona virüs denetimi

Aşılanma oranının yüzde 83’e ulaştığı Osmaniye’de, taç virüsünün kontrolünden sorumlu Vali Erdinç Yılmaz, taç virüsüne yakalananların yüzde 80’inin aşısız kişiler olduğunu söyledi.

Aşı oranı yüzde 83’e ulaştı Osmaniyetaç virüs kontrolü

Seçme Erdinç YılmazKoronavirüse yakalananların yüzde 80’inin aşı olmadığını söyledi

OSMANİYE – Sağlık Bakanlığı tarafından günlük olarak açılan Covid-19 haritasında yüzde 82,9 aşılama oranı ile mavi ile düşük riskli illerden biri olarak gösterilen Osmaniye’de, Vali Erdinç Yılmaz’ın katılımıyla koronavirüs devam ediyor. “Dinamik Kontrol Modeli”nin kapsamı.

Taç virüsü haritasında vaka sayısının 100.000’de 118.13 oranında azaldığı Osmaniye’de Sağlık Bakanlığı’nın haftalık olarak açıkladığı verilere göre, Kovid-19 tablosundaki aşılanma oranı yüzde 82,9’a ulaştı. Salgınla mücadele kapsamında Atatürk Caddesi’nde yapılan denetimlerde esnaf ve vatandaşlarla tek tek konuşan Vali Erdinç Yılmaz, aşının önemine dikkat çekerek, virüse yakalananların yüzde 80’inin virüse yakalananlar olduğunu söyledi. aşı yapılmadı.

Vali Erdinç Yılmaz, taç virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin çoğunun aşılanmadığını belirterek, “Taç virüsüne karşı mücadelemizi başarıyla tamamlamak için önlemlere harfiyen uymalı ve aşı olmalıyız. İstatistikler, enfekte olanların %80’inin hastalandığını gösteriyor. taç virüsü aşısı olmayan ve %20’si tek doz aşılanmış olanlar, taç virüsünden etkilenenlerin çok azı aşısını tamamlamış, çok büyük bir kısmı hayatını kaybetmiş maalesef. aşılanmamış veya aşı sürecini tamamlamamış vatandaşlarımızın bir an önce aşı olmaları gerektiğini bu sonuçlar açıkça göstermektedir. aşı sürecini tamamlamamış ise bir an önce aşı sürecini tamamlamalıdır.” dedi.

Corona virüs denetimleri sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Vali Erdinç Yılmaz Kendisine Hasan Öznavruz ve 112 acil çağrı merkezi müdürü Guddusi Arık eşlik etti.

Aşılama oranının yüzde 83'e ulaştığı Osmaniye'de Crown virüsü kontrolü
Aşılama oranının yüzde 83'e ulaştığı Osmaniye'de Crown virüsü kontrol altına alındı
Aşılama oranının yüzde 83'e ulaştığı Osmaniye'de Crown virüsü kontrolü
Aşılama oranının yüzde 83'e ulaştığı Osmaniye'de Crown virüsü kontrolü

Kaynak: İhlas / Bekir Burak Canbolat Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu