Ekonomi

ASSİM Turizm Platformu, ilk çalıştayını gerçekleştirdi

MURATPAŞA, ANTALYA (İHA) – Muratpaşa ASSİM belediyesinin sivil toplum merkezi. Turizm Platform’un başlattığı çalışma döneminin ilk çalıştayı, turizm sektörünün sorunlarını tespit etmek ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla gerçekleştirildi.

ASSİM’de düzenlenen çalıştay, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile birlikte Antalya Tur Şoförleri Derneği, Gastronomi Yöneticileri Derneği, Alternatif Turizm İşletmeleri ve Faaliyetleri Derneği (ATİB), Antalya Temizlik Hizmeti Yöneticileri Derneği (ANTED), Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği (TÜRSAD) , Antalya Rehberler Odası (ARO), Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği (SAYD), Eğitim ve Evde Eğitim Derneği (HOTED), Yiyecek İçecek Yöneticileri Derneği (YİYDER), sektörün farklı alanlarından sivil toplum kuruluşları katıldı. .

Elliye yakın kurum ve kuruluştan 87 temsilcinin katıldığı çalıştayda sektörün 15 öncelikli sorunu belirlendi. ASSİM’de sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Turizm Platformu, altı aylık bir çalışma süresini kapsayan “Turizm Sorunları ve Çözüm Önerileri” çalıştaylarının ilkini gerçekleştirdi.

Turizmin yaşadığı sorunları belirlemek amacıyla gerçekleştirilen ilk çalıştayda katılımcılar sektörle ilgili yüze yakın sorunu tespit etti. Ekim ayı sonunda rapor haline gelecek çalıştay, ilgili tüm kurum ve kuruluşlara ulaştırılacak ve çözüm bulma süreci başlayacak. Mart 2022’de gerçekleşecek oturumda önerilen çözümler değerlendirilecek. – ANTALYA

ASSİM Turizm Platformu ilk çalıştayını gerçekleştirdi

ASSİM Turizm Platformu ilk çalıştayını gerçekleştirdi

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu