Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: “Enflasyona karşı çalışanlarımızı ezdirilmemesi sevindiricidir”

Bakan Karaismailoğlu: “Çalışanlarımızın enflasyona karşı baskı altında olmaması güzel” Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “, 19.

Bakan Karaismailoğlu: “Çalışanlarımızın enflasyona karşı baskı altında olmaması güzel”

ANKARA – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu19. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin gerek ilk altı aydaki yüzde 12’lik ücret artışı gerekse sonraki dönemlerdeki zamlarla çalışanlarımızın enflasyona karşı baskı altında kalmaması ne güzel” dedi.

Bakan Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı iş yerleri için 19’uncu yasama toplu sözleşmesinin imza törenine katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak AK Parti hükümetleri döneminde yaklaşık 1 trilyon 115 milyar lira ulaştırma ve HaberlerBakan Karaismailoğlu, entegrasyona yatırım yapıldığını belirterek, “Yüzde 62 oran ve 668,2 milyon lira ile en çok otoyollar aldı. Son 19 yılda bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 kat artırdık. bin 100 kilometreden 28 bin 260 kilometreye kadar”.

Bakan Karaismailoğlu, 2023 yılında bölünmüş yol uzunluğunu 29 bin 500 kilometrenin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, “1.714 kilometrelik yol uzunluğumuza 1.809 kilometre ekleyerek 3.532 kilometreye ulaştık. Yap-İşlet-Devret modeliyle, 2023 yılına kadar toplam 6 proje ile 620 projeyi tamamladık. kilometre ve 2035 yılına kadar toplam 13 proje ile 3.726 kilometre daha yolu hayata geçirmeyi planlıyoruz. Köprü ve viyadük toplam uzunluğunu 708 kilometreye çıkardık, 2003 öncesi 311 kilometre olan tünel uzunluğu 50 ila 617 kilometre arasında. Kuzey Marmara ve Ankara-Niğde’nin akıllı otoyollarını hizmete sunmanın gururunu yaşıyoruz. “Tekirdağ Malkara-Çanakkale yolumuzun inşaatı ve Çanakkale köprümüz hızla ilerliyor, “dedi.

5 Nisan 2016 tarihli ek protokolle 6 bin 417 işçinin kadrolu kadroya alındığını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, “Maaşlarında önemli iyileştirmeler yapıldı. Bugün imzalanacak olan 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi 19 bin 541’i kapsayacak. .dostlar gerek ilk altı aydaki yüzde 12’lik ücret artışı hem de sonraki dönemlerdeki zamlarla çalışanlarımızın enflasyona karşı baskı altında kalmaması güzel” dedi.

İmza törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da katıldı.

Bakan Karaismailoğlu:
Bakan Karaismailoğlu:
Bakan Karaismailoğlu:
Bakan Karaismailoğlu:

Kaynak: İhlas / Hidayet Türkyılmaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu