Gündem

Başkan Ergün, Turgutlu’nun Kurtuluşu kutladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtarılmasının 99. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Ergün, Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajında ​​şunları söyledi:

“Büyük liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK‘Şöhret 19 Mayıs 1919‘Evet Samsunyanan kurtuluş meşalesi 30 Ağustos 1922Bir zafer olduğu ortaya çıktı. Bu destansı zaferden sonra İzmir’e yönelen kahraman Türk ordusu 7 Eylül 1922’de Turgutlu’muza gelerek Turgutlularımızı Yunan işgalinden kurtardı. Turgutlu’muzun düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kutlarken, canımız pahasına ecdadımızın bize emanet ettiği bu mukaddes vatana sahip çıkmalı, çocuklarımızın çağdaş, demokratik ve demokratik bir grubun mensubu olarak yetişmelerini sağlamalıyız. Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti. Bu duygularla Turgutlu’muzun düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman ecdadımızı minnetle anıyorum. “

Kaynak: Bültenler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu