Teknoloji

Başkan Taşdelen’den aşı çağrısı: “Aşılandıkça aşılacak”

Belediye Başkanı Taşdelen’den aşı çağrısı: “Aşı olunca üstesinden gelinecek” Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yüz yüze eğitimin başlamasına günler kala vatandaşlara taç virüsü salgınına karşı aşı olmaları çağrısında bulundu.

Başkan Taşdelen’den aşı çağrısı: “Aşı yapıldıkça üstesinden gelinir”

ANKARA – Çankaya Belediye Başkanı Alper TaşdelenYüz yüze eğitimin başlamasına birkaç gün kala Sağlık Bakanlığı vatandaşlardan taç virüsü salgınına karşı aşı olmalarını istedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, taç virüsü vakalarının düşüş eğilimi göstermediğini belirterek, salgını kontrol altına almak ve bir an önce normal hayata dönmeleri için vatandaşları aşı olmaya çağırdı.

6 Eylül’de okulların açılacağını hatırlatan Başkan Taşdelen, “Çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması için hepimiz sorumlu davranarak salgına karşı aşı olmalıyız. Salgına karşı güçlü bir önlem bu dönemde bilimsel olarak aşı yapmaktır.”

Eğitimin sağlıklı koşullarda devam etmesi için tüm imkanlarını kullanarak Çankaya okullarına destek olduklarını belirten Başkan Taşdelen, şöyle devam etti:

“Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın eğitimlerine yüz yüze devam edebilmelerini sağlamak görevimizdir. Belediye olarak tüm bilboardlarımıza, raketlerimize ve panolarımıza bilinçlendirme amacıyla aşı çağrısı yaptık. Belediye olarak okullarımızda bulunan temizlik malzemeleri ile öğretmen ve öğrencilerimize maske, kolonya ve dezenfektandan oluşan hijyen kitleri dağıtıyoruz. Çocuklarımızın ve hepimizin normal hayata dönmesinin en kısa yolu aşı ve atacağımız adımlardan geçiyor. Virüsü yenmek için aşıları yapalım. Salgın değil sağlıklı yaşayalım.”

Başkan Taşdelen'in aşı çağrısı:
Başkan Taşdelen'in aşı çağrısı:

Kaynak: İhlas / Oğuzhan Haber Ajansı Halil Özbek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu