Ekonomi

Bilecik Pazaryeri Dereköy Barajı’nda çalışmalar devam ediyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından BilecikTürkiye’de inşa edilen Pazaryeri Dereköy barajında ​​çalışmalar devam ediyor. Proje tamamlandığında 10.700 dekar tarım arazisi sulanacak.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaptığı yatırımlarla verimli topraklara su getirmeye devam ediyor. DSİ tarafından yürütülen projeler bir yandan tarımda verimliliği artırırken diğer yandan göçü engellemektedir. Bu kapsamda Bilecik’te DSİ tarafından yaptırılan Pazaryeri Dereköy barajı ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

“Ülke ekonomisine yıllık 9 milyon 630 bin TL katkı sağlamayı amaçlıyoruz”

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, yapımı devam eden Bilecik Pazaryeri Dereköy barajının tamamlanmasının ardından barajda depolanacak su ile 10 bin 700 dekar tarım arazisinin sulanacağını belirterek, şunları kaydetti: , yapısı, enjeksiyon işlemleri, derivasyon tüneli, kaya ve kil ocağına ulaşım yolları, vana odası ve mahyaya ulaşım yolları tamamlanmıştır.elektrikli aydınlatma ve havalandırma imalatı, ayar vanalarının imalatı, Cebri boru üretimi Temelden 72 metre yükseklikte ve 4,47 milyon m 3 su depolama kapasiteli Bilecik Pazaryeri Dereköy Barajı’nın tamamlanmasıyla 2021 yılına kadar birim fiyatlarla dekar başına 900 TL gelir ve Ülke ekonomisine yılda 9 milyon 630 bin TL katkı sağlıyor.” – ANKARA

Bilecik Pazaryeri Dereköy barajında ​​çalışmalar sürüyor

Bilecik Pazaryeri Dereköy barajında ​​çalışmalar sürüyor

Bilecik Pazaryeri Dereköy barajında ​​çalışmalar sürüyor

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu