Teknoloji

Bingöl’de sağlık ekipleri, jandarma kontrol noktasında aşılama çalışması yaptı

Bingöl’de jandarma kontrol noktasında sağlık ekipleri aşı çalışması yaptı. Bingöl’de taç virüsüyle mücadele kapsamında jandarma kontrol noktasında sağlık ekipleri aşı çalışması yaptı.

Bingöl’de Tıbbi Ekipman, jandarma kontrol noktasında aşılama çalışması yaptı

BINGÖL – Bingöl’de taç virüsüyle mücadele kapsamında jandarma kontrolünde sağlık ekipleri aşı çalışması yaptı.

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı gezici aşı ekipleri taç virüsü kontrolü alanında aşı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda il, ilçe ve köyleri ziyaret eden ekiplerin yanı sıra Ekinyolu jandarma kontrolünde de aşı çalışmaları yapıldı. Jandarma kontrol noktasında vatandaşları aşı yaptırmaya ikna eden ekipler, ambulansa giderek aşı yaptırıyor. Aşı çalışmaları hakkında bilgi veren Dr. Muhammed Enes Sorgun, şehir genelinde 5 mobil ekibin çalıştığını söyledi. Kontrol noktasında vatandaşlarını ikna edip aşıları yaptıklarını iddia eden Dr. “Bugün aşılanan 5 ekipten biriyiz. Burada jandarmadan arkadaşlarımız kontrol noktasında normal muayenelerini yapıyor ve onları aşı için ambulansa davet ediyoruz. Vatandaşlar burada çok kısa sürede aşı olabiliyor” dedi.

Ilıcalar ilçesinden Bingöl merkeze gelen İhsan Gürcan, kontrol noktasında ikinci doz aşısını aldı. Bu çalışma için yetkililere teşekkür eden Gürcan, “Yol kenarındaki kontrol noktasında ambulans vardı ve ikinci doz aşım oldu. Aşısı olmayanlar buraya gelip aşı olsun. Yetkililere teşekkürler.”

Bingöl'ün sağlık ekipleri jandarma kontrolünde aşı çalışması yaptı
Bingöl'ün sağlık ekipleri jandarma kontrolünde aşı çalışması yaptı
Bingöl sağlık ekipleri jandarma kontrolünde aşı çalışması yaptı
Bingöl'ün sağlık ekipleri jandarma kontrolünde aşı çalışması yaptı

Kaynak: İhlas / Muhammet Ali Çiftçi Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu