Sağlık

Biontech aşısı onaylandı mı? Biontech onay aldı mı?

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) son açıklamalarından sonra Biontech vatandaşları onay aldı mı? Biontech aşısı onaylandı mı? cevaplar aradı. Pfizer tarafından geliştirilen Biontech aşısı hangi yaşta uygulanır? Biontech aşısı için bir yaş aralığı var mı?

Biontech onayı aldınız mı? sorusunun cevabı merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Covid 19’a karşı geliştirilen aşılardan biri olan Biontech ile ilgili açıklamaların ardından Biontech onaylandı mı? Biontech aşısı onaylandı mı? Soruların cevapları soruldu.

BIONTECH ONAYLANDI MI?

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen yeni tip koronavirüs aşısına (Kovid-19) tam onay verdiğini duyurdu.

İLK TAM ONAYLI AŞI OLDU

ABD’li ilaç firması Pfizer ve Alman ortağı BioNTech, acil kullanımı onaylandığı Kovid-19 aşısının 16 yaş üstü kişilere uygulanmak üzere tam onayı için Mayıs ayında FDA’ya başvurdu. Pfizer/BioNTech Kovid-19 aşısının tam FDA onayının ardından bazı ABD üniversiteleri, hastaneleri ve San Francisco Şehri’nin aşıyı göndermesi bekleniyor. Pfizer / BioNTech aşısı, dünyada tam olarak onaylanmış ilk koronavirüs aşısı oldu. Haberler.com sizin için en doğru bilgiyi arar. Doğru kaynak için doğru yerdesiniz.

“PANDEMİĞİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN BİR ADIM ODAKLANIN”

“Bugün ABD Gıda ve İlaç Dairesi, ilk Covid-19 aşısını onayladı. Aşı, Povizer / BioNTech Covid-19 aşısı olarak biliniyor ve 16 yıl sonra Covid-19 hastalığının önlenmesi için Comirnaty olarak pazarlanacak. yaşlılar. ve ana dallar, ”dedi FDA bir açıklamada. Yer devredildi. FDA başkanı Janet Woodcock yaptığı açıklamada, “COVID-19 salgınıyla savaşmaya devam ettiğimiz sürece, bu aşının FDA onayı bir kilometre taşıdır. Bu ve diğer aşılar, acil kullanım izni için sıkı FDA bilimsel standartlarını karşılamış olsa da, FDA onaylı ilk COVID-19 aşısıdır. ”19 aşı olarak halk, FDA’nın onaylanmış bir ürün için gerektirdiği yüksek güvenlik, etkinlik ve üretim kalitesi standartlarını karşıladığından emin olabilir. Bugünkü dönüm noktası bizi ABD’deki pandeminin gidişatını değiştirmeye bir adım daha yaklaştırıyor.”

ACİL KULLANIM ONAYI VERİLDİ

Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısı, 11 Aralık 2020’de pandemi ile mücadele için acil kullanım için FDA onayı aldı. Haberler.com okumaya devam ediyor. Tarafsız olarak size en doğru bilgiyi sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu