Magazin

Bir dönemin yıldızı Carre Otis Sutton gözyaşları içinde anlattı: Tacize katlanmak zorunda kaldım

Şu anda İbiza’da yaşayan 71 yaşındaki Marie’nin kurbanlarından biri olduğu iddia edilen eski model ve oyuncu Carre Otis Sutton, şaşırtıcı açıklamalarda bulundu.

TECRÜBESİNİ SÖYLEDİ

Şu anda İbiza’da yaşayan 71 yaşındaki Marie’nin kurbanlarından biri olduğu iddia edilen eski model ve oyuncu Carre Otis Sutton, ürkütücü açıklamalar yaptı.

BİR DÖNEMİN EN ÜNLÜ MODEL VE ​​OYUNCULARINDAN BİRİYDİ

Sutton, 52, dün Pariskonuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Bu arada Sutton’ın özellikle belli bir kuşak sinemaseverler için yabancı bir isim olmadığını da hatırlatalım. 2005’ten beri Matthew Sutton ile evli ve iki çocuk annesi Carre Sutton, 1980’lerde ve 1990’larda doğum adı Carri Otis tarafından biliniyordu. Mickey Rourke Evliliği ve onunla oynadığı filmlerden söz edildi.

BAKIM Sutton, geçen Ağustos ayında Gerald Marie’ye, henüz 17 yaşındayken defalarca tecavüz ettiği için dava açtı. Hakkındaki tüm bu iddiaları reddeden Gerald Marie’nin bir önceki davası da sona ermişti. Fakat FransaCarre Sutton, bu tacize karşı farkındalık yaratmak için ülkeye davet edildi. Eski modelin basın toplantısı için belirlediği saat de dikkat çekiyor. Sutton, Fransa’da başlayacak olan moda etkinlikleri öncesinde açıklamalarda bulundu. Bu sayede moda dünyasında sıkça yaşandığı bilinen ancak çoğu gizlenen taciz olaylarının ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır.

İDDİASI ON İLAÇ

90’lı yıllarda birçok ünlü moda markasının yüzü olan Carre Sutton, Gerald Marie’nin kilo vermesine ve daha başarılı bir kariyer inşa etmesine yardımcı olmak için ilaçlarını şişelerde verdiğini iddia etti. Sutton, o sırada Marie’nin “radarında olduğunu” ve o zamandan beri tuzağa düştüğünü iddia etti. Sutton, Paris’e gittiğinde yiyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçları için Gerald Marie’ye bağımlı olduğunu da sözlerine ekledi.

“TACCİZE HAYATTA KALMAM GEREKTİĞİNİ BİLİYORDUM”

Carre Sutton, “Çalışmaya devam etmek için tacize katlanmak zorunda olduğumu biliyordum. Bu benim için çok net oldu,” dedi. İfadeleri sırasında Sutton, San Francisco’dan New York’a ve daha sonra çocukken Marie’ye nasıl kaçırıldığını anlattı. Sutton, insanları örneğini takip etmeye ve sessizlik kültürünü değiştirmeye teşvik etmek için konuştuğunu söyledi. “Taciz, genetik piyangoyu kazanmanın bedeli olarak algılandığı için, sektörümüzde ve moda endüstrisinde normalleşti” dedi.

FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORLAR

Sutton ve Marie’yi alenen suçlayan Jill Dodd, Lesa Amoore, Shawna Lee, Ebba Karlsson ve Emily Mott’tan Paris’teki polis, mahkumiyetten ziyade sorunun farkındalığını artırmak amacıyla Marie’ye karşı ifade vermelerini istedi. Sutton, 1986’da tacizin durdurulmasını talep etme cesaretine sahip olduğunu söyledi. Sonuç olarak, başka bir daireye gönderildi, ardından tüm çalışmaları kesintiye uğradı. 11 yıl önce ilk kez hikayesini anlattıktan sonra, sorumluluk eksikliğinden dehşete düştüğünü söyledi ve “Yani gerçekten fazla bir şey beklemiyorum” diye ekledi.

“BERBATTI”

Gerald Marie bu suçlamalara konu olan eylemleri gerçekleştirirken dönemin ünlü modellerinden Linda Evangelista’nın yanındaydı. Çift, 1987’den 1993’e kadar evli kaldı. Şimdi 56 yaşında olan Evangelista, suçlamalardan dehşete düştüğünü söyledi. Geçen yıl The Guardian’a verdiği demeçte, “Gerald Marie ile olan ilişkim sırasında, ona yönelik bu cinsel iddialar hakkında hiçbir şey bilmiyordum, bu yüzden bu kadınlara yardım edemedim” dedi.

CARLA BRUNI KATILIMCIDIR

Milla Jovovich, Helena Christensen, Karen Elson ve Paulina Porizkova gibi diğer modeller de Sutton’ın kampanyasını kamuoyu önünde destekledi. 90’ların en ünlü modellerinden ve Fransa’nın eski first lady’si Carla Bruni de Sutton’a destek vererek, “Yeter. Carré ve Gerald Marie’den sağ kurtulanların Paris’e geldiklerinde yanında olacağım.”

ÜNLÜ AKTÖR VE DÖNEM MODELİ

Gerald Marie ile ilgili bu çarpıcı iddiaları ortaya atan kişi aslında belli bir döneme çok aşina olan bir kişidir. 1992-98 yılları arasında Oscar adayı aktör Mickey Rourke ile evli olan Sutton, o zamanlar Carre Otis olarak biliniyordu. Daha sonra Matthew Sutton ile evlendi ve piyasadan emekli olduğu için soyadını kullanmaya başladı.

OYNADIĞI EN ÜNLÜ FİLM

Model ve oyuncu Carre Otis (Sutton), Mickey Rourke ile yoğun bir evlilik yaşadı. O sırada Rourke ile Wild Orchid ve Exid in Red gibi filmlerde Rourke ile oynadı. Otis, 2005 yılında bir ayakkabı firmasının tanıtım yüzü olarak görev yaptığı reklam filminin setinde yer aldı. TürkiyeO da geldi

ROURKE İLE EVLİLİK ŞİDDET OLDU

Carre Sutton (Otis), evliyken Mickey Rourke tarafından taciz edildiğini zaten kabul etti. Rourke’un silahı çantaya sakladığını ve bundan kendisine bahsetmediğini iddia eden Otis, silahtan çıkan merminin çantanın yere düşüp göğsüne isabet etmesiyle ateş ettiğini açıkladı. Otis, “Mermi kalbimden yaklaşık 5 inç uzaktaydı. Omzumdan çıktı. Bir kemiğe çarpmadığı için inanılmaz şanslıydım” dedi.

TRAVMALARINI TAVSİYE ETTİĞİ GİBİ

Carre Sutton, Kutsal Bitki Öğretmenleri belgeselinde hayatının zor yıllarını ve travmalarını nasıl ele aldığını açıkça anlattı. Belgeselin ünlü yıldızı Lucy Walker’ın yönettiği bu belgesel hakkında, “Aile üyelerim en büyük hayat öğretmenlerim ve şifa yöntemlerimin dünyanın dört bir yanından gelen Yerli bilgelik geleneklerinin öğretilerini içerdiğini biliyorlar” dedi.

ÇOCUK ANNESİ

2005 yılında Matthew Sutton ile evlenen Carre Otis Sutton, spot ışıklarından uzak bir hayat yaşıyor. Eski yıldızın bu evlilikten 14 yaşındaki Jade ve 13 yaşındaki Kaya adlı iki çocuğu var.

İDDİALAR KİTAPTA YANSIDI

Carre Otis Sutton’ın maruz kaldığı taciz olayları daha önce bir kitaba konu olmuştu. Sutton, deneyimlerini Hugo Schwyzer’ın Beauty, Disrupted: A Memoir adlı kitabında anlattı. Sutton, 2011 yılında yayınlanan kitabında mankenlik kariyeri boyunca yaşadığı tacizleri, özellikle Gerald Marie’nin kendisine yaptıklarını ayrıntılarıyla anlattı.

ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ

Kitapta ayrıca Sutton’ın bir dönem evli olduğu Mickey Rourke’a yönelik suçlamaları da yer alıyor. Sutton, kitapta Rourke’un evliliği sırasında tacize uğradığını ve evlenme teklifini kabul etmezse onu öldürmekle tehdit ettiğini de açıkladı.

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu