Gündem

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER – Rum lider Anastasiadis, üçlü görüşmenin ardından açıklama yaptı

Güney Kıbrıs Ron Yönetim Lideri (GCA) Nikos AnastasiadisÜçlü toplantıya ilişkin olarak, “Nasıl hareket edileceğine dair öneriler sunduk. Genel Sekreter, Kıbrıs için özel bir temsilci atamayı planlıyor.” dedim.

Anastasiades, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile yaptığı üçlü görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs sorununun çözümüne odaklandıklarını ve tutumlarının BM Güvenlik Konseyi kararıyla uyumlu olduğunu belirten Anastasiades, “Aynı zamanda nasıl hareket edileceğine dair önerilerde bulunduk. BM bunu planlıyor. Kıbrıs için özel bir temsilci atayın.”

Anastasiades, Genel Sekreter Antonio Guterres’in üçlü görüşme ve her iki tarafla istişare ettikten sonra nasıl ilerleyeceği konusunda açıklama yapacağını belirterek, yakın gelecekte liderler arasında bir görüşme olmayacağını söyledi.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER - Kıbrıslı Rum lider Anastasiades üçlü görüşmenin ardından açıklama yaptı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER - Kıbrıslı Rum lider Anastasiades üçlü görüşmenin ardından açıklama yaptı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER - Kıbrıslı Rum lider Anastasiades üçlü görüşmenin ardından açıklama yaptıBİRLEŞMİŞ MİLLETLER - Kıbrıslı Rum lider Anastasiades üçlü görüşmenin ardından açıklama yaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu