Ekonomi

Bursa Uludağ TTO, başarılarına bir yenisini daha ekledi

BURSA (İHA) – Bursa Uludağ Üniversitesi teknoloji Aktar Ofis girişimcileri (Bursa Uludağ TTO) yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Knob Coffee Grinder, Kickstarter kitle fonlaması platformundaki kampanyasının ilk 3 gününde 100.000 dolar topladı.

Rol model Bursa Uludağ’ın TTO girişimcileri yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. ULUKOZA’nın en başarılı projeleri arasında yer alan Knob Coffee Grinder Globale açıldı. Kickstarter kitle fonlaması platformunda bir kampanya başlatan Knob, 25.000 dolarlık hedefini kısa sürede aşmayı başardı ve şu ana kadar 219.000 dolar topladı. Birçok yenilikçi özelliğe sahip benzersiz bir manuel kahve değirmeni olan Knob Coffee Grinder için bağış toplama kampanyası 1 Eylül’de başladı ve ay sonuna kadar devam edecek.

Kahve, tasarım ve mühendislik tutkunu 7 genç girişimci tarafından tasarlanıp geliştirilen Knob Kahve Öğütücü, COFHA’dan endüstriyel ürün tasarımcısı Ahmet Ergün’ün ödüllü tasarımından ilham aldı. Pandemi dönemini fırsata çeviren ekip, uzun süredir tartıştıkları projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadı ve yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ardından birçok yenilikçi özelliğe sahip benzersiz bir manuel kahve değirmeni üretti.

Uzun süredir piyasada pek çok çeşidi bulunan ancak 3. nesil kahve tüketicilerinin taleplerini karşılayamayan manuel kahve değirmenlerine yeni bir alternatif olarak geliştirilen ürün, ayar mekanizmaları sayesinde birçok farklı tane boyutuna göre kahve öğütebiliyor. Knob Kahve Öğütücü, tüm Türk kahvesi demleme yöntemlerini tek bir öğütücü ile Cold Brew yapmak için kullanabilir.

Düğmeli kahve öğütme, manuel öğütücülerde yaşanan en büyük sorun olan salınımdan kaynaklanan tutarsız öğütme sorununu da çözmüştür. Knob ekibi, merkezi mil, burç ve yayın salınımın ana nedeni olduğu birinci sınıf bir tasarım geliştirdi. Şaftsız tasarım sayesinde yuvarlanma sorunu çözülürken, diğer öğütücülere göre daha yüksek iç hacim ve temizlik kolaylığı sağlanmıştır. Knob Coffee Grinder, Kickstarter kitle fonlaması platformundaki kampanyasının ilk 3 gününde 100.000 dolar topladı. – BURS

Bursa Uludağ TTO başarılarına bir yenisini daha ekledi

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu