Gündem

Büyükşehir, Aydın’ın kurtuluşunu coşkuyla kutlayacak

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bir dizi etkinlikle coşkuyla kutlanacak.

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü Aydın Büyükşehir Belediyesitarafından düzenlenen bir dizi etkinlikle coşkuyla kutlanacak. 7 Eylül Aynı gün Aydın tekstil bölgesinde Türkiye’nin geleceği olan çocuklar için Elma Şekeri Çocuk Gelişim Merkezi’nin açılışı yapılacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tüm Aydınlıları kurtuluş sevincini yaşamak için düzenlenecek etkinliklere davet etti.

Bağımsızlığın 99. yıl dönümü etkinlikleri 7 Eylül Salı günü saat 10:00’da Atatürk Meydanı’nda yapılacak törenle başlayacak. Başkan Çerçioğlu’nun Atatürk anıtına çelenk bırakmasıyla başlayacak törende, büyükşehir belediyesinin düzenlediği resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllerini alacak.

Geleceğe bir yatırım daha

Geleceğe yatırım yapmaya devam eden Aydın büyükşehir belediyesi tarafından Aydın tekstil bölgesinde bulunan Elma Şekeri Çocuk Gelişim Merkezi’nin açılışı 7 Eylül’de saat 14.00’de yapılacak. Özellikle zor durumda olan çalışan anneler için hayata geçirilen proje ile çocuklar deneyimli eğitmenler eşliğinde eğitim hayatlarına başlayabilecekler. Öte yandan saat 14:00’ten itibaren resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren eserler Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde vatandaşlarla buluşacak.

Atatürk meydanında ışıklı ses gösterisi

Çıkış coşkusu akşam yapılacak etkinliklerle devam edecek. Saat 19.30’dan itibaren büyükşehir belediyesinin özel olarak hazırlanan otobüsünde Efeler’in farklı noktalarında mini konserler düzenlenecek. Saat 21.30’dan itibaren Atatürk ilçe meydanındaki yüzme havuzunda ışıklı ses gösterisi yapılacak.

Başkan Çerçioğlu: “Tüm Aydınlılar kurtuluş eylemlerimize davetlidir”

Aydın halkı olarak 99 yıldır kurtuluş sevincini yaşadıklarını ifade eden Başkan Çerçioğlu, bu coşkuyu gelecek nesillere aktarmak için birçok etkinlik düzenlediklerini söyledi. Aydın tekstil bölgesinde Elma Şekeri Çocuk Gelişim Merkezi’ni 7 Eylül’de açacaklarını vurgulayan Başkan Çerçioğlu, “Çocuklarımızın ülkemize değer veren çocuklar olarak yetişmelerini istiyoruz” dedi. Çocuklarımızın da iyi bir şekilde büyümelerini ve gelecekte bizim gibi kurtuluş sevincini yaşamalarını istiyoruz. Bugün tüm vatandaşlarımızı 7 Eylül etkinliklerimize bu coşkuyu paylaşmaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu