Sağlık

Camilere seyyar aşı stantları kuruldu

Camilere gezici aşı kabinleri kuruldu İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar: “Hedefimiz Adana’nın tamamını aşılamak” Adana İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, kentte birçok camide aşı noktaları kurdu ve taç virüsüne karşı aşı yaptırmak isteyen vatandaşlara aşı yaptırdı.

Camilere mobil aşı kabinleri kuruldu

İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar:

“Hedefimiz Adanaher şeyi aşılamak

Adana – Adana İl Sağlık Müdürlüğü Şehir genelinde birçok camiye aşı stantları kuran ekipler, taç virüsüne karşı aşı olmak isteyen vatandaşlara da aşı yaptı.

İlk doz koronavirüs aşısının yüzde 75’i aşarak ‘mavi’ kategoriye ulaştığı Adana’da birçok caminin avlusuna seyyar aşı kabinleri kuruldu. Adana İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, hem cuma namazına katılan vatandaşlara hem de seyyar aşı standında dışarıdan aşılarını yaptı.

Cuma namazından sonra aşılara devam edildi. Aşı çalışmalarını yerinde takip eden İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar gazetecilere açıklamalarda bulundu. Nacar, “Pandemi ile mücadelede en etkili yöntemin aşı olduğunu biliyoruz. Bunu her platformda söylüyoruz. Normalde aşı çalışmalarımız tüm sağlık merkezlerimizde devam ediyor. Ayrıca AVM ve iş yerlerinde aşı çalışmalarımız devam ediyor. kurduğumuz mobil cihazlarla hedefimiz Adana’nın tamamını aşılamak. Bir kişiye bile aşı yaptık. “Türkiye’de bir kişiye dolaylı olarak birçok kişiye taç virüsü bulaşmasını önleyeceğiz. Hazırlıklarımız tamamlandı. Arkadaşlarımız ilçe merkezinde bulunan seçkin cami ve mescitlerde vatandaşları beklemektedir. Randevuya gerek kalmadan ücretsiz olarak aşıları yapacağız” dedi.

Aşı yapılan vatandaşlar ekiplere teşekkür etti.

Camilere mobil aşı kabinleri kuruldu
Camilere mobil aşı kabinleri kuruldu
Camilere mobil aşı kabinleri kuruldu
Camilere mobil aşı kabinleri kuruldu

Kaynak: İhlas / Umutcan İşletici Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu