Magazin

Canan Ergüder ‘yüzde doksan’ Sadan Hanım

MÜDÜR göksel Gülensoy, Alzheimer Hasta kayınvalidesi Sadan Ünüvar’ın çocukluğundan 2018’deki ölümüne kadar olan hayatını filme aldı. Ünüvar, Alzheimer Haftası’nın başladığı 21 Eylül’de yapılması planlanan filmde rol alıyor. Canan Ergüder canlandı. 2014 yılında çekimlerine başlanan filmde Sadan Hanım’ın gençliğini canlandıracak kişiyi bulmak için aktrislerin onlarca fotoğrafını analiz ettiğini söyleyen Göksel Gülensoy, “Çene yapısını, elmacık kemiklerini, yanak çizgilerini ve çenenin detaylarını karşılaştırdık. bilimsel yöntemlerle burun. Sadan Hanım ile Canan Ergüder arasında yüzde 90 gibi. Yüksek derecede benzerlik buluyoruz.” Gülensoy, bu kararın hemen ardından menajeri aracılığıyla Canan Ergüder’e geldiğini ve ünlü oyuncuyu projede rol almaya ikna ettiğini söyledi.

EŞİ DE OYNADI

Canan Ergüder, Alzheimer gibi yaygın bir hastalığa dikkat çeken bu filmde oynamayı kabul ettikten sonra o dönemde yaşayan Sadan Ünüvar’ı evinde ziyaret ederek uzun uzun sohbet etti. Filmde Ünüvar’ın askeri ataşe olan eşi Ziyaettin Ünüvar’ı Kenanlı Ergüder’in eşi olan ünlü oyuncu Kenan Ece canlandırdı. Yapım Sadan Hanım’ın ilham veren renkli yaşamını gözler önüne sererken, yakın gelecekte her üç kişiden birinin alzheimer hastası olacağı ve uzun bir yaşam ümidi olacağı tahmin edilen Türkiye’de hastalığın erken teşhisinin önemine dikkat çekiyor.

canlı ziyaret edildi

Canan Ergüder, projenin sosyal yönü güçlü olduğu için “Sadan Hanım” rolünü kabul ettiğini ve Alzheimer gibi yaygın ve sinsi bir hastalığa dikkat çektiğini belirtti. Müdür Göksel Gülensoy’un teklifine ‘evet’ cevabının ardından vakit kaybetmeden çalışmaya başlayan ünlü oyuncu, ilk kez Sadan Ünüvar ile tanıştı. Ünlü oyuncu belgeselde Ünüvar’ı daha yakından tanımak için evinde ziyaret etti. Canan Ergüder, hastalık yatağında yatan Sadan Ünüvar ile uzun uzun sohbet etti.

Hürriyet – Dergiden haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu