Magazin

Dizi setini kasıp kavurdu, çareyi karakterini ‘öldürmekte’ buldular

BİR KİTAP YAZILDI

2005 yılında ekran macerasına başlayan Grey’s Anatomy dizisinde ana karakterlerden birini canlandırdı. Patrick DempseySetin kelimenin tam anlamıyla “terörleştirdiği, öfkelendirdiği” iddia edildi. Bu ifadenin yazarı Lynette Rice’dır.

KİTAP YAKINDA

Yazar Rice, yakında çıkacak olan How to Save a Life: The Inside Story of Grey’s Anatomy’de dizide Dr. Derek Shepard’ın karakterine hayat veren ve izleyenleri şoke eden Patrick Dempsey’in ayrılığının perdesini araladı. . Lynette Rice, kitabını hazırlarken kamera arkasında veya önünde çalışan 80 program çalışanı ile birebir röportaj yaptı. Bu röportajlardan biri de dizinin baş yapımcılarından James D. Parriot ile oldu. Hollywood muhabiriKitaptan bir alıntıya göre Parriot, Dempsey hakkında “Gösteriyi korkutuyordum” dedi.

SERİSİN “YAN KEMİĞİNİ” DÖNÜŞTÜRÜR

Patrick Dempsey Dr. McDreamy olarak da bilinen Derek Shepherd karakteri ile kısa sürede dizinin “omurgası” haline geldi. The Hollywood Reporter’dan yapılan alıntıya göre, dizinin yazarı Shonda Rimes, Dempsey’den bir süreliğine “He’s MCDreamy.. The Perfect Guy” olarak söz etti.

Ancak dizide “McDreamy” olarak da bilinen Dempsey hakkında anlatılanlar bununla sınırlı değil. Yazarın ekibiyle yapılan diğer röportajlarda Dempsey, “çok zarif, çekici, karizmatik, yakışıklı, cana yakın” olarak tanımlanıyor. Hatta bir süre dizide oynadıktan sonra kovulan oyuncu Brooke Smith, Patrick Dempsey’in kendisini her zaman desteklediğini ve savunduğunu iddia etti.

BOĞAZ BOĞAZA ULAŞIR

Yapımcı Parriot da Patrick Dempsey’in bu popülerlik nedeniyle kısa sürede değiştiğini iddia etti. Ona göre Dempsey “üretimi durdurup insanları korkutabileceğinin farkındaydı. Parriot’un iddialarından biri Dempsey’in her gün sete gitmekten ve çalışmaktan pek mutlu olmadığıydı. Hatta şu sözleri söyleyerek iddialarını bir adım öteye taşıdı: ” Patrick ve Shonda boğaza gitti. “Yapım ekibinden Jeannine Renshaw da Dempsey ile başrol oyuncusu Ellen Pompeo arasında bir gerilim olduğunu iddia etti. Ellen Pompeo, daha fazla sahneye sahip olmasına rağmen yüksek kalmaktan şikayet ettiğinde ve şikayet etmeden elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığında üzüldü. ve görüntüler, ancak Renshaw bunun kısmen oyuncuların bakış açılarındaki farklılıktan kaynaklandığını ekledi.

15 SAAT GÜN AYARLA

Patrick Dempsey daha sonra o günleri anlatırken sette günde 15 saat geçirdiklerini söyledi. Tüm bu gelişmelerin ardından dizisiyle yıldızı parlayan Dempsey, 2015 yılında Grey’s Anatomy on birinci sezonunun onuncu bölümünden ayrıldı. Bunun için dünya genelinde dizideki karakterlere uygulanan kural geçerliydi ve Dr. Dempsey’in canlandırdığı Derek Shepherd öldürüldü.

Ülkemizde de hayranları bulunan Grey’s Anatomy, ekran tarihinin en uzun soluklu televizyon dizilerinden biridir. İlk bölümü 2005 yılında yayınlanan dizinin yaratıcısı Shonda Rimes. Yıllar içinde Patrick Dempsey, Ellen Pompeo, Sandra Oh, Katherine Heigl, Justin Chambers, TR Knight, Chandra Wilson, Melissa George gibi geniş bir kadro katıldı. yeni bölümleri devam eden dizi. Dizi, farklı tıp fakültelerinde eğitim almış beş doktorun görev ve özel hayatlarındaki hayatlarına odaklanıyor.

Hürriyet – Dergiden haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu