Teknoloji

Doktor 4. doz aşıyı oldu, 12 yaşındaki oğlunu da aşıladı

Doktor aşının 4. dozunu verdi ve 12 yaşındaki oğlu göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Özgür İnce: “Hastalığım olmasına rağmen,

Doktor aşının 4. dozunu verdi, 12 yaşındaki oğluna da aşı yaptı

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür İnce:

“Hastalığım olmasına rağmen 4ª doz aşımına uğradım, 12 yaşındaki oğluma da aşı yaptırdım”

“Aşı olmamak öldürüyor, şu anda hastanede”

SAMSUN – Samsun’da taç virüsü (Kovid-19) olmasına rağmen 2 doz SinovacDr. 2 doz Biontech aşısı olan göğüs hastalıkları uzmanı. Özgür İnce, “Hastanede yatan ve yoğun bakımdaki hastaların çoğu aşı olmuyor, ikinci gelenler aşıları eksik.

Taç virüsü ile mücadelede aşılama devam ederken, bazı vatandaşlar aşıdan şüphe duymaya devam ediyor. Hastanede yatan vatandaşların büyük çoğunluğunun aşısız vatandaşlar olduğunu gözlemleyen Medicana International Hospital Samsun Göğüs Hastalıkları uzmanı Dr. Özgür İnce, “Yine gündem maddemiz taç ve aşılar. Son aylarda tacın delta varyantı ile yaşıyoruz. Delta varyantı ile ilgili sorun, Sinovac aşısına karşı güvensizlik olabileceği bilgisi, ilk başta çok koruyucu olarak kullandığımız işe yaramayabilir. Şu anda bakanlığın uyguladığı hem Biontech hem de Sinovac devam ediyor. Hastanelerde yatan hastalarda bulduğumuz durum şu: Hastanede yatan hastalarımızın çoğu ve hastanede yatan hastalarımızın çoğu yoğun bakım ünitelerinde aşılanmazlar, ikinci sırada olanlar ise eksik aşıları olanlardır.Tek aşı yapılan veya ikinci aşı yapılan kişiler henüz tam bağışık değildir.Bu üzücü bir durumdur. uyandıran durum, aşı ile ilgili tartışmalar henüz bitmemiş olsa da bu aşının işe yaradığını görüyoruz. taç yüzünden gitti ve sevdiklerini kaybeder. doktorlar 2. aşıyı ve 3. aşıyı da öneriyorlar. Bakanlığın uyguladığı protokolde şartların yerine getirilmesi ve 3. aşının yaptırılması gerekiyor” dedi.

“Hastalığım olmasına rağmen 4ª doz aşımına uğradım, 12 yaşındaki oğluma da aşı yaptırdım”

Taç virüsü ile mücadelede aşı yapılması gerektiğini vurgulayan Dr. İnce, “Yurt dışına gidenler için ikinci Biontech mRNA aşısı olmazsa olmaz veya yapılmak üzere. Örnek vereyim. Şu anda 4. doz aşımına karşı kovuldum. 2 Sinovac, 2 Biontech vuruldum. .Hastalığı bende de vardı.Bu kış hazırız.Umarım vakalar artmaz.Olursa kendimizi hazır olmaya,savaşmaya,savaşmaya hazır hissederiz.Dinleyicilerimizin dedikoduları bir kenara bırakmasını istiyorum. kesinlikle aşı olmam gerekiyor.12 yaşında bir oğlum var.Onun aşısını ben de yaptım.Şüphesiz alerjisi var.Biraz utangaç olanlar hastanelerde aşıları tercih edebilir.Hastaneler çok yoğun çalışıyor.ve ilgililer Sorusu olanlar “Bana ulaşın. İnanın her sorunun cevabı var. Şu anda aşı olmamak onu öldürüyor. Hastanede yatıyor. Onu 1920’lerde çok ciddi tanırım. 30’lu yaşlardakiler bile. . Savaşıyor.” veya aşı eksikliği nedeniyle covid’e karşı. ediyorum” dedi.

Doktor aşının 4. dozunu verdi, 12 yaşındaki oğluna da aşı yaptı
Doktor aşının dördüncü dozunu verdi, 12 yaşındaki oğlunu da aşıladı
Doktor aşının 4. dozunu verdi, 12 yaşındaki oğluna da aşı yaptı
Doktor aşının 4. dozunu verdi, 12 yaşındaki oğluna da aşı yaptı

Kaynak: İhlas / Furkan Abrek Ünal Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu