Gündem

Dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021’e Türkiye çıkarması

ABD’nin başkenti Washington DC’de düzenlenen dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021’e Türksat, TAI ve PROFEN firmaları katıldı.

ABD’nin başkenti Washington DC’de düzenlenen dünyanın en büyük uydu gösterisi olan Satellite 2021’e hoş geldiniz. Türksat, TAI ve PROFEN firmaları birlikte katıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington DC’de düzenlenen dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021 başladı. fuara TürkiyeTürksat, TUSAŞ ve Türkiye’den PROFEN firmaları birlikte yer aldı. Bu yıl hizmete giren Türksat 5A başta olmak üzere dört aktif uydusunun desteğiyle fuara katılan Türksat, fuarda kendi üretimi olan HidrON ve TerrON SOTM antenleriyle boy gösterecek. Türksat, denizde ve karada mobil uydu araçlarına ekonomik ve kesintisiz hizmet veren Türksat’ın ürettiği SOTM (Satcom On The Move), HidrON ve TerrON antenleri ile fuarda yerini alacak. Türksat ayrıca Satellite 2021’de uydudur. Haberleralanındaki faaliyetlerinin tanıtımına ek olarak, Haberlerİletim uydusu Türksat 5A ve bu yıl içinde uzaya gönderilmesi beklenen Türksat 5B ile yerli ürünler için görüşmeler yapacak. Program kapsamında Türksat, özellikle yerli ve yerli ürünleriyle hedef pazarlardaki etkinliğini artırmayı, yeni pazarlara açılmayı ve faaliyet alanlarındaki tecrübesini yeni projelerle ülke sınırlarının ötesine taşımayı planlıyor.

PROFEN, Nspector serisi spektrum analizörleri, PTA serisi portatif anten ve ayaklı anten sistemleri gibi Ar-Ge ürünleri ile fuarda yer alırken, TUSAŞ ise GÖKTÜRK yenileme projesi ve ARSAT-SG1’in Türkiye’den ilk uzay ihracatı ile Satellite 2021’de adından söz ettirecek. Türkiye. Uydu Projesi.

Uydu Haberlerİletişim, telekomünikasyon ve veri merkezleri, savunma teknolojileri alanında lider firmalardan biri olan PROFEN, fırsatlarını ve Ar-Ge yeteneklerini güçlendirmek için sürekli yeni yatırımlar yaparken, son dönemde geliştirip geliştirdiği uyduları yüksek hassasiyetle takip edebiliyor. Geosenkron yörünge uyduları LEO düşük, orta MEO ve GEO tipindedir. Uydu, 2.4M, 3.5M, 5.5M ve 6.0M XY kaide anten sistemleriyle 2021 yılında görünecek. PROFEN ayrıca İHA, füze ve benzeri platformlarda kullanılan mobil telemetri yer istasyonunu, Nspector serisi gerçek zamanlı spektrum analizörünü, PTA serisi taşınabilir anten sistemlerini ve Profen Visionic’i de sergiledi; Uydu ışınlanma, telekomünikasyon kontrol ve yönetim sistemleri ile de gerçekleşecek.

Türk uydu üreticisi TUSAŞ, uydu 2021’de uzay teknolojileri alanında hızla gelişen ürün ve yeteneklerini uluslararası katılımcıların beğenisine sunacak. TUSAŞ, milli ve yerli kaynaklarla etkinliğe ülke mühendislerimiz tarafından geliştirilen ve TUSAŞ uzay sistemlerinin test ve entegrasyon merkezinde üretimi devam eden uydu TÜRKSAT 6A ile katılacak. TAI, yan kuruluşu GSATCOM ile birlikte, yüksek veri çıkış kapasiteli (HTS) yeni bir tamamen elektrik nesli geliştirdi. HaberlerBirleşme, ailenin ilk uydu satışının bir parçası olarak uluslararası katılımcıları bilgilendirecek. Türkiye’nin uydu alanında ilk ihracatı olacak ARSAT-SG1 Uydu Projesi kapsamında Arjantinli milli telekomünikasyon şirketi ARSAT’ın Güney Amerika’daki kamu hizmeti Haberlerihtiyaçları karşılanacak.

Dünyanın en büyük uydu üreticileri ve uydu operatörlerini bir araya getiren 2021 Uydu Fuarı, 10 Eylül’e kadar devam edecek. Yaklaşık 1 trilyon dolarlık büyüklüğe sahip uydu sektörünün en önemli oyuncuları fuarda bir araya gelecek.

(Ayten Mammadova / İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu