Sağlık

Düzce aşılamada mavi şehirler arasına girdi

Düzce’de mavi illerde aşı olan 16 yaşındaki çocuk “Tüm arkadaşlarımı aşı olmaya davet ediyorum” Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz.

Düzce aşıda mavi iller arasında

16 yaşında “Bütün arkadaşlarımı aşı olmaya davet ediyorum”

Sağlık Direktörü Dr. Yasin Yılmaz.

“Düzcelilerin emeğiyle yüzde 75’i aştık”

ON İKİ – Koronavirüs Salgında en etkili silah olarak görülen Düzce, yüzde 75’in üzerine çıkarak mavi şehirlerden biri haline geldi. Düzce’de gençlerin aşılanmasıyla okulların açılmasına birkaç gün kala Düzce maviye dönerken, aşı olan 16 yaşındaki Muhammet maviye döndü. Emre Bayraktar“Bütün arkadaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum” diye seslendi.

Okulların açılmasına günler kala Düzce öğrencilerinin aşıları devam ediyor. Gençlerin aşılanmasıyla birlikte Düzce’de aşılanma oranı yüzde 75’i aşarak mavi illerden biri haline geldi. Karadeniz’in tüm kıyıları maviye dönerken Düzce’de aşılar devam ediyor. Özellikle gençlerin aşıları devam ederken Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak olan 16 yaşındaki Muhammet Emre Bayraktar, okula gitmenin mutluluğunu dile getirerek, “Okulumuzu özledik. Bu salgının üstesinden gelmek istiyoruz. Sizi aşı olan tüm arkadaşlarıma davet ediyorum.”

“Çok çalışıyoruz”

Düzce’nin mavi iller arasında olması için çok çalıştıklarını belirten Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Yüzde 75’ten fazla mavi şehir olduk. Burada çok çalışıyoruz. Köy köy geziyoruz. Fabrikalara gittik. Gezici aşı ekiplerimiz çok çalıştı. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu süreçte sağlık çalışanları. .Sivil toplum kuruluşlarımız, basın. “Üyelerimiz, liderlerimiz ve büyük emek veren tüm kesimlerle birlikte hedefe ulaştık. Bundan sonraki başarılarımızda da maskelerimiz ve sosyal mesafe kurallarımız ile devam etmek istiyoruz” dedi.

“Okullarımıza devam edeceğiz”

Okulların yüz yüze eğitime başlamasına sayılı günler kaldığını ve sürekli kontrollerin yapıldığını ifade eden Karaca, “Sayın valimiz başkanlığında okullarla ilgili çalışmalar için bir koordinasyon toplantısı yaptık. okullarımız ve teftişler yaptık.Arkadaşlarımız ve milli eğitim müdürlüğü personelimizle birlikte okullarda sanitasyonla ilgili sağlık denetimleri yapıyoruz.Öğretmenlerimizin aşılarını takip ediyoruz.Aşısız öğretmenlerimizden haftada çift PCR testi alacağız.Bu arkadaşlar İncelenecek ve “15 yaş üstü öğrencilerimize aşı yaptırmaya devam ediyoruz. Burada önemli olan kapalı alanlarda mesafe maskesi ve hijyen kurallarına uymak. Olduğu sürece aşıları olduğu zaman aşı yaptıracağımızı düşünüyorum. Bu süreci hiçbir ek sonuç olmadan birlikte geçirin” dedi.

Düzce aşıda mavi iller arasında
Düzce aşıda mavi iller arasında
Düzce aşıda mavi iller arasında
Düzce aşıda mavi iller arasında

Kaynak: İhlas / Enes Bektaş Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu