Gündem

EDİRNE’DE ÜNİVERSİTEDE İLK DERS ÖNCESİ YURT KAYDI YOĞUNLUĞU

EDİRNE (DHA) – ve EDİRNE Trakya Üniversitesiİlk dersin başlamasına saatler kala kayıt yaptıran ve yurt hakkını kazanan çok sayıda öğrenci, Kredi e Yatak Odası Kurumu Selimiye’nin kız yatak odasının önünde kayıt yoğunluğu oluştu. Uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime başlamanın heyecanını yaşayan öğrenciler, ailelerini yurt kapısına bıraktı.

Türkiye genelinde üniversitelerde uzun bir aradan sonra ilk ders yarın başlayacak. Edirneİçinde, Trakya Üniversitesi’ne kayıt yaptıran ve yurt hakkı kazanan çok sayıda öğrenci, Selimiye Kız Öğrenci Yurdu’nun kredi kurumu ve yurtları önünde kayıt yoğunluğu yarattı. Kayıt işlemlerini son güne bırakan öğrenciler, aileleri de eşlik ederken, kalabalık nedeniyle uzun süre sıralarını bekledi. Bazı öğrenci ve velilerin yurdun önündeki yeşil alanda oturup sıralarının gelmesini bekledikleri görüldü.

“Yoğunluk var”

Üniversiteyi kazanan kızını yurda yazdıran Yavuz Özyolcu, yoğunluktan dolayı biraz beklemek zorunda kaldıklarını söyledi. Özyolcu, “Kızımı evde bıraktım. Eğitim fakültesinde okuyor. Yoğunluk var, girmekte biraz zorlandık. Umarım eğitim sorunsuz başlar. Umarım atlatırız. Pandemi “

Üniversiteyi yeni kazanan arkadaşının yardımına gelen Ömer Faruk Kurtcebe de yoğunluktan şikayet etti. Kurtcebe, “Arkadaşım buraya kayıt olmaya geldi. Bir sürü işi vardı, biz de yardıma geldik. Bu işlemi bir günde düzeltmeye çalışmak çok mantıksız geliyor. Şu anda herkes dipte. Varsa da var. Şu anda korona virüsü geriliyor diyebilirim. Bu süreci bir hafta ya da bir hafta uzatabilirler. Okul geç açılabilir” dedi.

“KORONAVİRÜS TEHLİKELİYİZ”

Makine mühendisliği bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Symbol Nur Babacan, koronavirüs nedeniyle bir arada kalmaktan korktuklarını dile getirdi. Babacan, “Henüz yatak odasına girmedim. Check-in yapıp gireceğim. Yaklaşık 1.5 saattir bekliyorum. Benim de bir sürü işim var. Yapamayacağım için arkadaşımı aradım. Yükleyin.Yalnız.Onu biraz özledik ama arkadaşlarımızla yapacak bir şey yok.Şimdi buluşacağız.Ayrıca taç konusunda biraz gerginiz.”Çünkü Edirne’nin en kalabalık yatak odası. Yaşayıp göreceğiz burada ilk deneyimim olacak” dedi.

ÖĞRENCİLERE DEVLET MESAJI

Edirne Valiliği de sosyal medya hesaplarından üniversite öğrencilerini arayarak yurtların ve kamu pansiyonlarının hazır olduğunu söyledi. Mesajda, “Edirne’ye eğitim istemek için gelen sevgili gençler. Sizlere sorunsuz bir eğitim ortamı sağlamak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Yurtlarımız ve yemekhanelerimiz ihtiyaç duyduğunuzda sizler için hazır. İl KYK’mızla iletişime geçebilirsiniz. Gerekirse adres.”

EDİRNE ÜNİVERSİTESİ'NDE BİRİNCİ YIL ÖNCE YATAK ODASI KAYIT YOĞUNLUĞU

EDİRNE ÜNİVERSİTESİ'NDE BİRİNCİ YIL ÖNCE YATAK ODASI KAYIT YOĞUNLUĞU

EDİRNE ÜNİVERSİTESİ'NDE BİRİNCİ YIL ÖNCE YATAK ODASI KAYIT YOĞUNLUĞU

EDİRNE'DE BİR ÜNİVERSİTEDE BİRİNCİ YIL ÖNCE YATAK ODASI KAYIT YOĞUNLUĞU

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu