Sağlık

Erken menopoz teşhisi konulan 8 yıllık evli kadın, PRP tedavisiyle gebe kaldı

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde yaşayan 32 yaşındaki Nebahat Harmancı, erken menopoz teşhisi konan 8 yaşındaki evli bir kadına hamile kaldı. özel hastaneler.

Erken menopoz teşhisi konan 8 yaşında evli bir kadın PRP tedavisi ile hamile kaldı

DİYARBAKIR – Bingöl‘Şöhret Karlıova 32 yaşındaki semt sakini Nebahat Harmancı’ya gittiği birçok özel hastanede erken menopoz teşhisi konulduktan sonra hamile kalamayacağı söylendi. Diyarbakır’da Kadınlar Doğum ve Tüp nena Uzman Prof.Dr. Dr. Hakan Çoksüer’e başvuran Harmancı, burada yapılan testlerin ardından uygulanan PRP tedavisi ile hamile kaldı.

8 yıldır evli olan ve Bingöl’ün Karlıova ilçesinde yaşayan Nebahat Harmancı bu süreçte doğal olarak çocuk sahibi olmak istemiştir. Harmancı doğal olarak çocuk sahibi olamadığı için evliliğinin ikinci yılından sonra farklı kliniklerde birçok tedavi gördü. Tedavilerin olumsuz sonuçları ve erken menopoz tanısı konulduktan sonra umudunu yitiren Harmancı, bir arkadaşının tavsiyesi ile Prof. Dr. Hakan Çoksüer ile temasa geçti. Profesör Doktor. Çoksüer’in yaptığı tetkiklerde hastaya erken menopoz teşhisi konuldu. Profesör Doktor. Hakan Çoksüer, hastasına kişiye özel PRP tedavisi uyguladı. tedaviden sonra hamilelik HaberlerNebahat Harmancı mutluluk gözyaşları döktü.

“Hastamıza PRP tedavisi uyguluyoruz”

Profesör Doktor. Hakan Çoksüer, hastasının erken menopoz tanısı ile kliniğe başvurduğunu belirterek, “Bu hastaya PRP tedavisi uyguladık. PRP tedavisi hastadan aldığımız kandaki trombositten zengin hücreleri ayırdıktan sonra o hücreleri enjekte ettik. .Ultrason ile hastanın yumurtalıkları zengindir.Hasta için bu tedavi uygulaması tabiki tecrübe gerektirir.Bir uygulamadır.Yaptığımız bu tedavilerden sonra hastamız kendiliğinden hamile kalmıştır.Hasta bunu görünce çok mutlu olmuştur. şenlik havası olur. Doğru teşhis, doğru tedavi, doğru doktor ve doğru klinik gerçekten başarının temel anahtarıdır. Bu yüzden çocuk sahibi olmak isteyenlerin umudunu kaybetmemesi gerekir” dedi. dedim.

“Çok mutluyum”

32 yaşındaki Nebahat Harmancı, farklı kliniklere başvurduklarını ancak menopozun erken teşhisi nedeniyle hamile kalamayacaklarının kendisine söylendiğini söyledi. Harmancı, “” Prof. Dr. Hakan Çoksüer hocamızın kliniğine geldim ve 6 yıl tedavi gördüm ama artık hamile olduğumu biliyorum. Çok mutluyum” dedi.

Erken menopoz teşhisi konan 8 yaşında evli bir kadın PRP tedavisi ile hamile kaldı
Erken menopoz teşhisi konan 8 yaşında evli bir kadın PRP tedavisi ile hamile kaldı
Erken menopoz teşhisi konan 8 yaşında evli bir kadın PRP tedavisi ile hamile kaldı
Erken menopoz teşhisi konan 8 yaşında evli bir kadın, PRP tedavisinden hamile kaldı

Kaynak: İhlas / Beritan Kaya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu