Gündem

Eyüpsultan’daki Barış Manço Parkı arazisinin satılması talebi İBB Meclisince reddedildi

İstanbul büyükşehir belediye meclisi (İBB), Emlak Yönetim EyüpsultanBarış Manço parkındaki arsanın satışını içeren teklifi oybirliğiyle reddetti.

İBB Emlak Müdürlüğü’nün Eyüpsultan ilçesi Akşemsettin ilçesindeki Barış Manço parkında arsa satışına ilişkin önerisi meclis gündemine geldi.

Oylamadan önce konuşan Eyüpsultan Meclis üyesi AK Parti üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz, İBB’nin parkı satmaya çalıştığını ve mahallelinin günlerdir izlediğini belirtti.

Bölgede çocuklar için başka oyun alanı bulunmadığını kaydeden Gürbüz, “CHP seçmeninin arkadaşları 10 gündür parklarının yıkılmaması için izliyorlar. Politikaya dahil olan tüm arkadaşların tepki göstermesinin ardından İBB bir adım attı. geri.İBB “parkta imarlı alan var” diyor 20 yıldır var imar durumu ama neden bir şey yapılmadı çünkü orada park var ve dokunulmamış Barış Manço Parkı, 7’den 77’ye herkesin nefes aldığı ve mutlu olduğu bu park satılacaktı.”

İBB’nin daha önce Yeşilpınar’daki gençlik parkını yıktığını ve Eyüpsultan belediyesine tahsis edilen Osmanlı parkı çalışmalarını engellediğini iddia eden Gürbüz, “İBB yönetimi Eyüpsultan parklarına kafayı takmış durumda. Eyüpsultan parklarından ne istiyorsunuz? Bizim 3 -4 parkımız var. Ve onları da almaya çalışıyorsun” dedi.

CHP Eyüpsultan Meclis Üyesi Ali Haydar İşkar, parkın yönetim planlarında yerleşim alanı olarak görüldüğünü ve yönetimle yaptığı görüşmede kararın sehven gönderildiğinin kendisine bildirildiğini belirtti.

Bölgenin park olarak kalacağını belirten İşkar, CHP olarak teklifi reddedeceklerini ve Akşemsettin’de hizmet kalitesinin artırılması için çalışacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Emlak Müdürlüğü’nün park arazisinin satışını içeren önerisi komisyonun görüşü doğrultusunda meclisteki tüm partilerin oybirliğiyle reddedildi.

CHP, gayrimenkul satış taleplerine de karşı çıktı

İBB Emlak Müdürlüğü’nün Eyüpsultan’da gayrimenkul satışına ilişkin önerileri de mecliste görüşüldü.

Komisyon, kentsel dönüşüm için gayrimenkul değerlemesi ve riskli yapıların tasfiyesi konusunda görüş bildirdi.

CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, parti olarak 3 maddede belirtilen gayrimenkulün satışı talebine karşı oy kullanacaklarını açıkladı.

Parlamentoda emlak dairesinin satış talepleri oybirliğiyle reddedildi.

Ekvator böceği Türkiye'de görülmeye başlandı.  Şeklini ve gerçekten nerede yaşadığını duyanlar heyecanlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu