Ekonomi

Fibabanka, servis bankacılığının öncüsü olacak

Fibabanka CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert, “Fibabanka olarak sektördeki en iyi altyapıya sahip olmak için ilk günden itibaren teknolojiye büyük yatırımlar yaptık. Şimdi bu yatırımların geri dönüşünü Bankacılık ile birlikte görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi. hizmet. Fibabanka ile ilgili tek şey Bankacılık hizmetlerini ve finansal çözümlerini daha geniş bir kitleye deneyimlemenin yolunu açmış olmasından dolayı mutluyuz. “ifadelerini kullandı.

Fibabanka’dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Mert, BDDK tarafından yayınlanan “Dijital Bankaların Çalışma Esasları ve Hizmet Bankacılığı Modeli Hakkında Yönetmelik Taslağı”nın finansal mimariyi oluşturan düzenleyici çerçeve ve işleyiş yönünde köklü bir dönüşüm olduğunu belirtti. ülkemizin. Haberler kendisini bir beden olarak gördüklerini ifade etti.

Mert, “Bu düzenleme hayatımıza girdiğinde ülkemiz finans sektörü daha modern bir çizgiye geçerek geleceğe kapı olacak. Ayrıca ülke ekonomimizin sağlıklı gelişimine de çok önemli katkı sağlayacak. Fintech şirketleri ve bankacılık hizmetleri sunmak isteyen teknolojiler, banka dışı müşterilere finansal kapsayıcılığı artırmak amacıyla “Bireysel müşterilerin ve bankalardan hizmet almayan KOBİ’lerin bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanmalarını sağlayacaktır. finansman, ödeme ve yatırım araçları gibi bankacılık ürünlerine kolay ve sorunsuz erişim sağlarsa, bu yaygın uygulamaların ülke ekonomisine olumlu yansıyacağını umuyoruz. “ifadelerini kullandı.

-Finansal teknolojilere yatırım yapın

Kurulduğu günden bu yana geleneksel bankacılık anlayışının ötesinde bir anlayış benimsediğini ve finansal teknolojilere sürekli yatırım yaptığını vurgulayan Mert, dijital bankacılık alanında başarılı projelere imza attıklarını vurguladı:

“Fibabanka gibi biz de ilk günden itibaren sektördeki en iyi altyapıya sahip olmak için teknolojiye büyük yatırımlar yaptık. Şimdi bu yatırımların geri dönüşünü ‘Hizmet Bankacılığı’ ile görmek için sabırsızlanıyoruz. daha geniş kitleler deneyimlesin diye.Açıldığı için mutluyuz.Kurduğumuz yapılar ve yatırımlar sonucunda bugüne kadar çok başarılı hizmet bankacılığı projelerini hayata geçirdik.Örneğin perakende markalar gösterildi Hem online hem de offline alışverişlerde kredi kartından başka bir seçeneğin olamayacağını dile getirdi. Türkiye’nin önde gelen markaları şu anda müşterilerine mağazalarından sunuyor “Çok yakından gördük ki, doğru zamanda ve sağlam bir altyapı ile uygulanan bir finansal hizmet harika bir iş çıkarıyor. markalara satışlarını ve müşteri memnuniyetini artırmada katkı sağlamak. “

Önümüzdeki 5 yıl için teknolojiye sahip bir banka olarak şimdi değil, müşterilerimizin gelecekte ihtiyaç duyacakları finansal çözümler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. En iyi finansal teknolojiye sahip olmak için Özyeğin Üniversitesi Veri Yönetim Ofisi, Teknoloji Transfer Ofisi ve Fibabanka Ar-Ge Merkezi’ni oluşturduk ve burada da çalışmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda girişimci ruhunu benimseyen bir grubun parçası olarak Finberg Corporate Venture Capital’ı hayata geçirdik. Finberg bize startup ekosistemine yakın olma ve startuplar ile piyasayı daha yakından takip etme, kullanıcı deneyimine yatırım yapma ve farklı ürünler geliştirme fırsatı verdi.”

Mert sözlerine şöyle devam etti:

“Finberg’in yatırımlarından biri olan Sentry Transfer ürününü ortak ödeme ile 7 gün 24 saat para transferine izin veren ürünü tasarladık. Figopara ile KOBİ’lere fatura finansmanında kolaylık sağlıyor, Bizim hesap ile küçük işletmelerin operasyonlarını hızlandırıyoruz. Yeni düzenleme, Ülkemizde hizmet bankacılığı denilince akla gelen ilk adres. Sahip olduğumuz tüm kanallardan müşterilerimize 7/24 en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz ve Türkiye’den birçok şirketin sunduğu finansal hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. hizmet bankacılığı girişimlerini perakende markalara modelleyin.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu