Ekonomi

Gaziantepli iş insanları GUHEM’i ziyaret etti

GAZİANTEP (AA) – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde büyükşehir belediyesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle inşa edilen Gökmen. Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), Gaziantep Ticaret Odası (GTO) yönetim kurulu üyelerini karşıladı.

BTSO’dan yapılan açıklamaya göre, GTO Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Meclis Başkanı Mehmet Hilmi Teymur ve yönetim kurulu üyeleri BTSO’yu ziyaret etti.

Odanın Altıparmak hizmet binasında düzenlenen programda Gaziantep’ten gelen misafirler, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, yönetim kurulu üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ağırlandı. Toplantıda Gaziantep ve Bursa ekonomisinin mevcut evrimi ve işbirliği fırsatları tartışıldı.

Yıldırım ve Teymur ile yönetim, meclis ve disiplin kurulu üyelerinden oluşan 90 kişilik bir heyet, GUHEM’de de incelemelerde bulundu. Avrupa’nın en büyüğü ve dünyanın ilk 5’inden biri olan GUHEM CEO’su Halit Mirahmetoğlu, Türkiyeİş dünyası temsilcilerine Gaziantep’in ilk uzay temalı eğitim merkezi hakkında detaylı bilgi verdi. Ziyarette BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ve BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Metin Şenyurt da heyete eşlik etti.

BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Bursa ve Gaziantep’in Türkiye’nin ekonomik kalkınmasında ve büyümesinde her zaman öncü rol oynadığını belirterek, “Gaziantep iş dünyasından temsilcilerimizi Bursa’da ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Bursa ve Gaziantep de önemli ekonomik potansiyele sahip. İşverenler Her iki ilde de ülkesinin ve bölgesinin kalkınması adına üretmekten, ihraç etmekten ve istihdam yaratmaktan asla vazgeçme” dedi. ifadeleri kullandı.

GTO Başkanı Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ile verimli bir Bursa programı yürüttüklerini vurguladı.

Bursa’nın Türkiye’nin ihracat ve üretim şehirlerinden biri olduğunu kaydeden Yıldırım, Gaziantep iş dünyasının temsilcileri olarak Türkiye’nin her alanda kalkınması için önemli projeler yürüttüklerini belirtti.

Yıldırım, GUHEM’in Türkiye’nin uzay vizyonuna ve havacılığına büyük katkı sağlayacağına inandığını belirterek, “BTSO’nun vizyonuyla Bursa’da büyük bir projenin gerçekleştirilmesine tanık olduk. GUHEM’e hayran olmamak elde değil. Farklı bir atmosfer karşılıyor bizi. Çok önemli bir vizyona sahip olan GUHEM’in ülkemizin havacılık hedeflerini daha da destekleyeceğini düşünüyorum” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Teymur, GUHEM’in her yaştan insanın yararlanabileceği bir merkez olduğunu da belirterek, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gaziantepli işadamları GUHEM'i ziyaret etti

Gaziantepli işadamları GUHEM'i ziyaret etti

Gaziantepli işadamları GUHEM'i ziyaret etti

Gaziantepli işadamları GUHEM'i ziyaret etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu