Teknoloji

Gaziantep’te “Yoğun Bakım Kovid-19 Tedavisi” çalıştayı düzenlendi

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Kovid-19 Yoğun Bakım” çalıştayı düzenlendi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü”Yoğun bakım “Covid-19 Tedavisi” çalıştayı yapıldı.

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, Abdülkadir Yüksel Kamu hastanesi‘de düzenlenen çalıştayda uzun bir aradan sonra bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Salgın nedeniyle bu tür faaliyetleri ertelemek zorunda kaldıklarını iddia eden Tiryaki, programın sonuçlarının kendileri için önemli olduğuna ve eksikliklerine katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Tiryaki, yaklaşık iki yıl süren süreç nedeniyle yaşanan olumsuzluklara değinerek, kuralların sekteye uğramaması gerektiğine dikkat çekti.

Anesteziyoloji ve Resüsitasyon Uzmanı Prof. Dr. Necmettin Ünal da çalıştaya katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, koronavirüsün dünyayı inlettiğini ve etmeye devam edeceğini söyledi.

Kovid-19’un küresel bir sorun olduğunu ve küresel olarak çözülmesi gerektiğini iddia eden Ünal, kısa sürede çözülemeyeceğini ve bununla yaşamayı öğrenmekten başka çare olmadığını ifade etti.

Koronavirüsün uzun yıllar sürebileceğini ifade eden Ünal, temel önlemlerin ve aşılamanın önemine vurgu yaptı.

Sosyal medyanın aşı karşıtlığı ve kararsızlıkla ilgili bilgilerin kirlenmesine neden olduğunu gözlemleyen Ünal, bazı kişilerin bu platformlarda insanları aldattığını ve onlar için önlem alınması gerektiğini ifade etti.

Anesteziyoloji ve resüsitasyon uzmanları Prof. Dr. Hafize Öksüz, Prof. Dr. Abdulkadir Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Ganidağlı, Doktor Yüksel Ertuğruk Kılıç, doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı.

Çalıştay Gaziantep'te yapıldı.
Çalıştay Gaziantep'te yapıldı.

Kaynak: Anadolu / Feride Pelin İnal Ajans

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu