Ekonomi

Genç girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

SAMSUN (İHA) – Samsun Büyükşehir Belediyesigirişimcilerin mevcut iş yeteneklerini artırmaları için ortak tasarım atölyesi kuruyor. İş geliştirme merkezinin yanındaki alanda yapımı devam eden atölye 2022 yılında hizmete girecek.

Gençleri kent ekonomisini geliştirmeye teşvik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, destekleriyle üretime, istihdama ve ihracata katkı sağlıyor. Canik ilçesi Derebahçe semtindeki iş geliştirme merkezinin yanında yerel girişimciler için yeni bir yatırıma başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ortak kullanım ve tasarım atölyesi kuruyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini ve bu çalıştayın yeni girişimcilere üretim, istihdam ve pazarlama konularında önemli destekler sağlayacağını söyledi. Cazibe Merkezi Destek Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın mali desteğiyle yapılan yatırımın 18 ayda tamamlanacağı öğrenildi.

“Girişimcilere hayırlı olsun”

Çalıştayın girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmede önemli katkılar sağlayacağını belirten Başkan Demir, “İş fikri olan ancak işletme sermayesi yetersizliğinden yatırım yapamayan çok sayıda girişimcimiz var. Üretimde hevesli girişimcilerin elinden tutmalıyız, İstihdam, pazarlama ve destek. Bu yüzden onlar için bir atölye kurmaya karar verdik. “Geçen ay inşaata başladık ve çalışmalar hızla devam ediyor. İşverenlerimiz hizmete girdiğinde makine parkuruna çok fazla harcama yapmak zorunda kalmayacak. Şehrimiz ve yeni girişimcilerimiz için şimdiden hayırlı olsun” dedi.

2022’de hizmete girecek

Çalıştayın ekipman ve makine ihtiyaçlarını karşılayacağını iddia eden Başkan Mustafa Demir, “İlimizdeki girişimcilere ve girişimcilere tam bir atölye kazandırıyoruz. Rol oynayacak ortak tasarım atölyesinde prototipler de yapılabilir. önemli. artan üretim kapasitesi ve rekabet gücünde – SAMSUN

Yeni girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

Yeni girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu