Ekonomi

Genel Sekreter Taşdemir, “Gelişmemişlik sorunu coğrafyada değil”

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) gençlere yönelik düzenlediği sosyal girişimcilik programına katılan Genel Sekreter İbrahim Taşdemir, olgunlaşmamışlık sorununun coğrafyada olmadığını belirtti.

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) gençlere yönelik düzenlediği sosyal etkinlikler girişimcilik Programa katılan Genel Sekreter İbrahim Taşdemiraz gelişmişlik sorununun coğrafyada olmadığını belirtti.

Serhat Kalkınma Ajansı desteğiyle Kars SERKA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, Gençlik Merkezi’nde düzenlenen iki günlük Sosyal Girişimcilik Programı’nın açılış programına katıldı.

Programın açılışında konuşan Taşdemir, şunları söyledi: Üniversite Genç mezunların doğdukları şehirlere dönüp burada kalmaları ve sosyal girişimciliği geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Gençlere ajansla ilgili açıklamalarda bulunan Taşdemir, ajansların kamu kurumları, üniversiteler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında koordinasyonu sağladığını kaydetti.

Taşdemir, “Yetişkinlik sorunu coğrafyada değil” dedi. Sosyal konulara odaklanmak. Para kazanmaya devam edecek misiniz, ancak toplumun sorunlarına çözüm bulabilecek misiniz? Önce bunu düşünmeliyiz, sonra parayı düşünmeliyiz. Bölgedeki gençlerin burada kalması gerekiyor. Bu uygulama ve sürgün yerini ortadan kaldırmamız gerekiyor. Topluma fayda sağlayan projeler üretmek yerine şehrinizi ve bölgenizi geliştireceksiniz. Bir bakış açısı geliştireceğinizi düşünüyorum. Beşeri sermaye açısından yaşadığımız sorunları aşmamız gerekiyor. Gençler burada bir şeyler alırsa, bir şeyler üretirseniz gelişmeyi ve gelişmeyi sağlarız” dedi.

Kars İl Gençlik e spor Müdür Nedim Aslan, Kuruma verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, eğitimin gençlere önemli fırsatlar sunacağına inandığını kaydetti.

SERKA Sosyal Girişimcilik Programı, sosyal girişimciliği geliştirmek, sosyal girişimciliği gençlere tanıtmak, sosyal girişimcilik için sürdürülebilir çözümler üretmek amacıyla TRA2 bölgesi Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinde temel düzeyde farkındalık ve yetkinlik geliştirmeyi amaçlamaktadır. sorunlarının giderilmesi ve bölgenin kalkınmasına katkı sağlanması.

SERKA, 8-17 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Kars’ta düzenlenecek eğitim programları ile gençlerin sosyal girişimcilik bilincini artıracak, illerimizde sosyal girişimcilik ekosistemini güçlendirecek ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak sosyal girişimciler yetiştirecek.

Program kapsamında gençlerin sosyal girişimciliği tüm yönleriyle öğrenmeleri ve kendi sosyal girişimlerini hayata geçirmeleri teşvik edilecek.

18-29 yaş arası başvuran gençleri, sosyal girişimcileri, sosyal sorumluluğu, girişimcilik ve sosyal girişimcilik arasındaki farkları, sosyal inovasyonu ve sosyal etkiyi, yereldeki problem ve sosyal problemlerin analizini, sosyal girişimcilik, sosyal girişimcilik, sosyal sorumluluk, sosyal iş planı ve sürdürülebilir bir gelir modeli. Geliştirme, sosyal finansman, etkili sunum teknikleri, kaynak geliştirme ve destek mekanizmaları konularında eğitim verilecektir. Düzenlenecek eğitimlerde, gençlerin yerel sosyal sorunları çözen ve toplumsal fayda yaratan sürdürülebilir iş modelleri geliştirmelerini sağlamak için sosyal iş planı geliştirme oturumları da düzenlenecek. – KARS

Genel Sekreter Taşdemir,
Genel Sekreter Taşdemir,

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu