Ekonomi

Gültekin: “Ölümlü iş kazası olması halinde 3 yıl teşvik yok”

İş sağlığı ve güvenliği mevzuatı daire başkanı İsmail Gültekin, ölümlü iş kazası durumunda işyerlerinin 3 yıl süreyle teşvikten yararlanamayacağını söyledi.

İş sağlığı ve güvenliği mevzuatı daire başkanı İsmail Gültekin, ölümlü iş kazası durumunda işyerlerinin 3 yıl süreyle teşvikten yararlanamayacağını söyledi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen MİSGEP Kömür Sanayi danışma toplantısı, KütahyaHilton Oteli’nde yapıldı. İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Projesi (MİSGEP) kapsamında gerçekleştirilen toplantıda kamu kurumları, üniversiteler, sanayi odaları, sivil toplum kuruluşları ve meslek kuruluşları bir araya gelerek maden işyerlerinin ve diğer sektörlerin koşullarını iyileştirmek için bir araya geldi. İş sağlığı ve güvenliği. Toplantıda iş sağlığı ve güvenliği bilinci anlatıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuat Başkanı İsmail Gültekin yaptı. Gültekin, şirketlerde iş kazalarının yol açtığı zararlar ve işçilerin ölümünün ardından sübvansiyonların kesilmesi konusunda katılımcılara bilgi verdi. Ölümlü iş kazası durumunda iş yerlerinin 3 yıl boyunca teşvikten yararlanamayacaklarını belirten Gültekin, “Bu nedenle bugün burada olduğumuz MİSGEP projesi, hibeler, yönlendirmeler dışında bazı önemli hususları da içeriyor. finans ve yardım Madencilik sektörü ile ilgili tüm alanları kapsar İş sağlığı Güvenlik yasası çıktıktan sonra bazı teşviklerle destek verdiğimizi paylaşmak isterim Çok tehlikeli sınıf işleriniz varsa İşsizlik sigortasından 2 puan üzerinden 1 puan İşsizlik sigortası fonundan alınan prim İŞKUR sayesinde iade edilir Ölümcül iş kazası ve sürekli iş göremezlik yoksa 3 yıl sonra burası sizin iş yeriniz olur.Ölümcül iş ve sürekli maluliyet, sistem otomatik olarak kapanır ve tekrar sisteme dahil edilmesi için başvuru yapılması gerekiyor” dedi.

Yeni acil toplanma yönetmeliği hakkında bilgi veren Gültekin, “Toplantı başlamadan önce acil toplanma alanları hakkında rapor zorunluluğu olacak. Her türlü toplantıda, bulunduğunuz toplanma alanı,” Binanın acil çıkış yollarına resimlerle girin, aksi takdirde para cezası uygulanacaktır” dedi. – KÜTAHYA

Gült ile:

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu