Ekonomi

Hamsi yüzleri güldürdü palamut ise hayal kırıklığı yaşattı

DÜZCE (İHA) – Av yasağının kalkmasıyla birlikte denize açılan balıkçıların yakaladığı balıklar direkleri doldurdu.

DÜZCE (İHA) – Av yasağının kalkmasıyla birlikte denize açılan balıkçıların yakaladığı balıklar direkleri doldurdu. Yeni sezonda palamutla hayal kırıklığına uğrayan balıkçılar, hamsi avına güldüler.

Denizlerde balık avlama yasağının kaldırılmasının ardından balıkçılar denize açıldı. Gece yarısından sonra denize açılan balıkçılar, bir haftalık balık avının ardından geri dönmeye başladı. Taze balıklar tezgahta yerini almaya başladı. Tezgaha gelen balıklar vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Uzun bir süre sonra taze balık yemek için balıkçı tezgahlarına giden vatandaşlar kendilerini hamsi ile buldu. Tezgahlarda yerini alan balıklar arasında hamsi en çok tercih edilen balık olurken, palamut ise düşük deniz üretimi nedeniyle tercih edilen balık türleri arasında yer alamadı.

Oldukça hayal kırıklığına uğradı, hamsi mutluluk getirdi

Yeni av sezonunda hamsi avıyla gülümsediklerini söyleyen balıkçı Tuncay Kılıçpalamutun hayal kırıklığı yarattığını, hamsi ise gülümsettiğini belirtti. Kılıç, “palamut hayal kırıklığı oldu. Bu yıl palamut yok. Çok az kondisyonda. Bu nedenle palamut tezgahlarda pek görünmüyor. Hamsi çok iyi. Yöresel hamsi çıkmaya başladı. bence yaparız. palamut eksikliğini, tadı güzel olan hamsi ile kapatıyor. inşallah başka balıklar da vardır. bereketli bir sezon olur ama palamuttan ümidimiz yok. palamut olmayacak gibi görünüyor. .Denizlerdeki tüm balıklar aynı anda değil.Bu kadar güzel olunca hamsiler azalıyor.Bu yıl lüfer ve lacivert gibi balık bolluğuyla dolu görünüyor.Gelecek için kusura bakmayın. Her biri güzel Yıl değil Yıl değil Yıl değil Hamsiler hala aynı ama şu an iyi durumdalar Denize çıkan balıkçılarla konuştuk. Kara DenizOldukça iyi durumda olduğunu söylüyorlar. Halihazırda yerli hamsimiz o sırada tezgahta değildi, şimdi tezgaha geldi. Erken olsa da insanlarda bu bolluktan faydalanacağız” dedi.

Hamsi kilosu 25 TL

Balık fiyatlarının çok yüksek olmadığını belirterek ilerleyen dönemlerde düşecektir. Kılıç, “Şu anda balık fiyatları çok uygun. Hamsi kilosu 25 lira. 25 mezgit, uskumru 30, kefal ve levrek var. Fiyatlar çok yüksek değil. İleride balık fiyatları daha da yüksek. düşecek” dedi. – ON İKİ

Hamsi insanları gülümsetti, oldukça hayal kırıklığına uğrattı
Hamsi insanları gülümsetti, oldukça hayal kırıklığına uğrattı
Hamsi insanları gülümsetti, oldukça hayal kırıklığına uğrattı
Hamsi insanları gülümsetti, oldukça hayal kırıklığına uğrattı
Hamsi insanları gülümsetti, oldukça hayal kırıklığına uğrattı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu