Ekonomi

Hasat döneminde araç muayene hizmeti çiftçinin ayağına geldi

Mersin Merkez İlçe Belediye Başkanı Toroslar’ın girişimiyle kurulan mobil araç muayene istasyonu sayesinde yaylalarda ikamet eden araç sahipleri, şehir merkezine ve çevre ilçelere gitmeden araçlarını muayene ediyor.

Mersin Merkez İlçe Boğa Başkan Atsız Afşın Yılmaz’ın girişimiyle oluşturulan mobil araç muayene istasyonu sayesinde yaylalarda ikamet eden araç sahipleri, şehir merkezine ve çevre ilçelere gitmeden araçlarını muayene ediyor.

Türkiye’de araçların periyodik muayenesi için yetkili kurum olan TÜVTÜRK mobil araç muayene istasyonu, Toros ilçesinin yukarı kesimlerindeki mahallelerde periyodik olarak hizmet vermektedir. Toroslar Belediyesi, hasat Dönemin başlaması ve traktör kullanımının artması nedeniyle Arslanköy ilçesindeki seyyar araç muayene istasyonunu vatandaşlarla buluşturdu. Belediye, araç kusurlarından kaynaklanan kazaları önlemek, trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak ve aracın ömrünü uzatmak için yapılması gereken aracın periyodik muayenesini vatandaşlar tarafından ulaşımda sorun yaşamadan yaptırabileceklerini söyledi. .

Traktör ve motosikletlerin muayene işlemleri 08.00-17.00 saatleri arasında işletme istasyonunda titizlikle gerçekleştirildi. Araç muayene işlemi için seyyar istasyona gelen vatandaşlar, bu hizmetten dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek, “Şehir merkezine gitmeden traktör ve motosikletlerimizi bu istasyona muayene ettirdik. bizim cumhurbaşkanımız. “

Arslanköy ilçe başkanı Erdal Cengiz de hasat döneminde çiftçilerin araç muayeneleri için Mersin’e gitmekte zorlandıklarını, seyyar araç muayene istasyonu sayesinde büyük rahatlık sağlandığını belirterek, bölgenizde verilen bu hizmet Yılmaz’a teşekkür etti. Cengiz, “Cumhurbaşkanımızın desteğiyle TÜVTÜRK’ün mobil araç muayene istasyonu mahallemiz sakinlerinin ayağına ulaştı. Başkanımız her zaman yanımızda. Kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, çağın teknoloji çağı olduğunu belirterek, hizmette verimliliği artırmak ve hayatı kolaylaştırmak için bu hizmetleri vatandaşlara sunmaya devam edeceklerini söyledi. Mobil araç muayene istasyonu sayesinde çiftçilerin şehir içi trafikte sorunsuz bir şekilde araçlarını kontrol edebildiklerini belirten Yılmaz, “Vatandaşlarımızın güvenliği bizim için çok önemli. Yayla ile şehir merkezi arasındaki mesafe bizim için tehlikeli. Traktör ve motosiklet sürücüleri, “Yapılması gereken araç muayene işleminin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için yaylalarımızda mobil araç muayene istasyonu kurulmasından yanayız. Vatandaşlarımız da bu hizmetten çok memnun” dedi.

Hasat döneminde araç muayene hizmeti çiftçinin ayağına kadar geldi
Hasat döneminde araç muayene hizmeti çiftçinin ayağına kadar geldi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu