Sağlık

Hasköy ilçesinde “aşı” seferberliği

Hasköy Belediye Başkanı Karayel’in kampanyasında “aşı” seferberliği. Hiçbir aşı kalmadı. Taçla mücadele alanında aşılama oranının en düşük olduğu ilçeler arasında yer alan Hasköy’de aşı seferberliği başlatan camilerin belediye başkanı Hikmet Karayel’den bu yana aşı duyuruları yapılıyor. Muş’ta virüs, şunları kaydetti: ‘aşı…

Hasköy ilçesinde “aşı” seferberliği

Başkan Karayel’in “Aşı Kalmadı” Kampanyası

Camilerde yapılan aşı duyuruları

MUŞ – Taç virüsüyle mücadele alanında aşılama oranının en düşük olduğu ilçeler arasında yer alan Hasköy’de aşı seferberliği başlatan Muş Belediye Başkanı. Hikmet Karayel“aşısız” kampanyasıyla vatandaşları aşıya davet etti.

Hasköy’de taç virüsü ile mücadelede aşılama oranının düşük olması, Belediye Başkanı Hikmet Karayel ve sağlık çalışanlarına neden oldu. Aşı için kampanya başlatan Cumhurbaşkanı Karayel, müftünün de desteğiyle hem cuma hutbesinde hem de namazdan sonra vatandaşları aşıya davet etti. Din görevlileri camilerin minarelerinden anonslar yaparak ve vatandaşları aşı noktalarına yönlendirerek toplumsal dokunulmazlığı artırmaya çalışıyor. Aşı noktalarına ulaşan ve sıraya giren vatandaşlar, aşıları tek tek yaptırarak kampanyaya destek verdi.

“Bu hastalığı durdurmanın tek yolu aşıdır”

Çalışmayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Hikmet Karayel, Muş’ta aşı çalışmalarında yüzde 35 geride olduklarını söyledi. Bugün aşılama oranının düşük olması nedeniyle “Aşısız” kampanyasını başlattıklarını kaydeden Başkan Karayel, “Kampanyamız ilçe merkezi ve köylerde 3 ayrı noktada devam ediyor. Bugün 3. aşımı oldum. Bu hastalıktan korunmanın yollarından biri de aşıdır.Aslında aşı olanlarda hafif seyreden bir hastalık var.Aşılanmayanların hastalıkları ciddi şekilde oluyor” dedi.

“Yoğun bakım hastalarının yüzde 96’sı aşılı değil”

Aşı yaptırmayanların yaşadıkları sıkıntıları vatandaşlara anlattıklarını iddia eden Karayel, “Hasköy kardeşlerimize anlatıyoruz. Kaymakam, müftülük ve belediye olarak biz başlıyoruz” dedi. aşı kalmadı. Aslında şu anda çok aşılı vatandaşlarımız var.”

“Önce Allah, sonra aşı”

Başkan Karayel konuşmasına şöyle devam etti:

“Cahil söylemlerdir. Hastalığa çare olan tek umut aşıdır. Önce Allah sonra aşı. Başka bir şey yok. Aşı olmazsa bu hastalık özellikle yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olanlar için büyük sorun yaratıyor. “İnşallah birkaç gün içinde bu oranı istediğimiz seviyeye çıkaracağız. Halkımız bizi karşıladı. Halkımızın şu anda aşıları yapılıyor. Bazı vatandaşlarımız ikinci doz, bazıları üçüncü doz, bazıları ise yapılıyor. “Bu kampanya faydalı ve hastalığı önleyelim. Bilim kurulumuza güveniyoruz, aşı olalım, aşı faydadan başka bir şey yapmıyor.”

Kampanyaya destek veren vatandaşlardan Yüksel Karayel, “Belediye başkanımızın başlattığı aşı kampanyasına destek için ilk kez taç virüsü aşısı oldum. Herkese tavsiye ediyorum. Taç virüsünün bitmesi için herkesin aşı olması gerekiyor. . Lütfen hepiniz aşı olun. Şu anda herkes sırada ve bir kalabalık var. Herkese tavsiye ederim” dedi.

seferberlik
seferberlik
seferberlik
seferberlik

Kaynak: İhlas / Uğur Ulu Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu