Sağlık

İngiltere, seyahat kısıtlamalarında Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmadı

Mayıs ayından bu yana İngiltere’nin uluslararası seyahat için kırmızı listesinde olan Türkiye, istendiği gibi Kovid-19 verilerini paylaşmaya başlamıştı. Bundan sonra İngiltere’nin yaptığı yeni güncellemede Türkiye renk değiştirecek ve kırmızı listede kalacak.

İngiltere, uluslararası seyahat için yeşil, turuncu ve kırmızı listelerini güncelledi. Türkiye İngiltere kırmızı listesinde kaldı.

TÜRKİYE KIRMIZI LİSTEDE

İngiltere’nin talep ettiği Covid-19 verilerinin bir kısmının paylaşılmaya başlanması, Türkiye’nin bu listeden çıkarılabileceği yönünde umutları artırdı. Mevcut kurallara göre, yalnızca İngiliz vatandaşları ve oturma izni sahipleri Türkiye’den İngiltere’ye seyahat edebilir ve 11 gece kalabilir. otel Karantinanız için 2.285 £ ücret ödemeniz gerekiyor.

Türkiye’den otel karantinasına girmeden İngiltere’ye gitmenin tek yolu turuncu veya yeşil listeli bir ülkede 10 gece geçirmek. İngiltere yükseltmesinde yer değiştiren ülkeler de oldu.

İngiltere, seyahat kısıtlamalarında Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmadı

TAYLAND VE KARADAĞ DA KIRMIZI LİSTEDE

Tayland ve Karadağ’ın Pazartesi günü saat 4’ten itibaren kırmızı listeye gireceği açıklandı. Turuncu listeye Kanada, Danimarka, Finlandiya, Lihtenştayn, Litvanya ve İsviçre eklendi.

Turuncu liste ülkelerinden İngiltere’ye gidenlerin 10 günlük yurt içi karantinadan geçmeleri ve iki PCR testi yaptırmaları, yeşil liste ülkelerinden olanların ise karantinaya girmeden sadece ikinci gün PCR testi yaptırmaları gerekiyor. .

İngiltere, seyahat kısıtlamalarında Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmadı
BBC

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu