Gündem

İngiltere, yakıt tedariki sorununu çözmek için askerleri hazır durumda bekletecek

Birleşik Krallık’ta hükümet, yakıt tedarik sorununu çözmek için gerektiğinde konuşlandırılmak üzere sınırlı sayıda askeri tanker sürücüsünün beklemede kalacağını duyurdu.

İngiliz hükümeti, yakıt tedarik zinciri sorunlarını hafifletmek ve yakıt talebini artırmak için ek önlemler açıkladı.

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, Savunma Bakanlığı ve Kabine Ofisi tarafından yapılan ortak açıklamada, İngiliz Ordusu asker tank sürücülerinin ihtiyaç anında en çok ihtiyaç duyulan yerlere akaryakıt dağıtımına hazır olacağı, askeri sürücülerin ise alacakları teslim alacağı bildirildi. bunun için özel eğitim ve sektörle mükemmel bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Savunma Bakanı Ben Wallace, İngiliz silahlı kuvvetlerinde bulunan askerlerinin arz sorunu üzerindeki baskıyı azaltmaya hazır olduğunu söyledi.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, araç sahiplerinin enerji şirketlerinin bazı istasyonlarını kapatacağını açıklamasının ardından panik alımlarının yavaşladığını söyledi ve orduyu ek bir önlem olarak kamyon şoförü açığını kapatmaya yardım etmeye çağırdı.

İşletme, Enerji Sanayi Stratejisi Bakanı Kwasi Kwarteng, askeri personel hazırlamanın yakıt talebindeki ani artışların neden olduğu baskıları hafifletmeye yardımcı olacağını ve geçici bir önlem olarak tedarik zincirine ek kapasite sağlayacağını söyledi.

Enerji şirketi BP ve Tesco Alliance, tır şoförü eksikliği nedeniyle ülkede “çok az” akaryakıt istasyonunu kapatacaklarını açıklamasının ardından, akaryakıt istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluştu ve bazı istasyonlarda akaryakıt olmadığı görüldü.

Ülkedeki mevcut ulaşım aracı sürücüsü sayısının gerekli sayının 100 bin altında olduğu iddia ediliyor.

Taşımacılık sektörünü temsil eden Karayolu Taşımacılığı Derneği’nin (RHA) raporuna göre, ulaşım araçlarının sürücü sayısındaki düşüşün başlıca nedenleri “emekli sürücüler”, “İngiltere AB’den ayrıldı”, “bir miktar maaş bordrosu”. “IR35 olarak bilinen”, “sürücülerin başka sektörleri seçmesi”, “düşük ücretler ve salgın” değişiklikler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu