Ekonomi

İngiltere’de salgın nedeniyle günde 50 mağaza kapandı

İngiltere’de yapılan bir araştırma, ekonomiyi olumsuz etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle ülkede günde ortalama 50 mağazanın kapandığını ortaya koydu.

İngiltere’de yapılan bir araştırma, ekonomiyi olumsuz etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle ülkede günde ortalama 50 mağazanın kapandığını ortaya koydu.

İngiltere’de Covid-19 salgını nedeniyle ekonomik sıkıntıların artması, bu yılın ilk 6 ayında ülkenin en büyük cadde ve alışveriş merkezlerinde yaklaşık 9 bin zincir mağazanın kapanmasına neden oldu. İngiltere’de bir veri analitiği şirketinin araştırmasına göre, salgınla birlikte değişen alışveriş alışkanlıkları mağazaların kapanmasını etkilerken, ülkede günde ortalama 50 mağaza kapandı.

Araştırmayı yürüten veri şirketi PwC, Birleşik Krallık 200.000’den fazla perakende mağaza zinciri, restoran, Banka dallar ve spor Salon gibi şirketleri inceledi. Pwc’ye göre 2021’in ilk 6 ayında ülkede 3.488 mağaza açılmasına rağmen kapanışlar çok daha yüksek oldu. Yılın ilk 6 ayında toplam 8.739 mağaza kapanırken, 5.251 mağazada net düşüş yaşandı. Veriler ayrıca Birleşik Krallık’ta mağaza açılışlarının 6 yılın en düşük seviyesinde olduğunu ve mağazaların yüzde 83’ünün 5 yılda kaybedildiğini gösteriyor.

Tüketici alışkanlıkları değişti

Araştırma, araba bayilerinin ve bahis mağazalarının da düşüşte olduğunu belirterek, satın alma davranışlarının değiştiğine ve tüketicilerin çevrimiçi ortamda daha fazla değiştiğine dair kanıt sağladı. Salgın sürecinden en fazla etkilenen bölgelerin şehir merkezleri olduğu iddia edilse de paketler, süpermarketler, hobi ekipmanları ve mobilya tedarikçilerinin hizmet zincirlerinin diğer sektörlere kıyasla salgından kötü etkilenmediği belirtildi.

Aşı pasaportları tehdit oluşturuyor

PwC tüketici pazarları başkanı Lisa Hooker şunları söyledi: son an Hooker, “Kısıtlamalar ve karantinalar 2021’e uzatıldıktan sonra, bu yıl daha fazla mağaza kapanışı bekleyebiliriz.” Dedi. İyileşmesini beklediğini, konut sektörüne yönelik tehdidin sokağa çıkma yasağı veya aşı ile devam ettiğini sözlerine ekledi. gelecekte pasaport.

Öte yandan 2020 yılının ilk 6 ayına ilişkin PwC verilerine göre 2021 yılında mağaza kapanış oranında düşüş olduğu gözlemlendi. Verilerle birlikte 2020 yılında Covid- nedeniyle 11.120 mağazanın kapandığı belirtildi. 19. – MANCHESTER

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu