Ekonomi

İsraf yapmayacağına yemin eden Tanju Özcan, kabak tanıtımı için 370 bin lira harcadı

Sığınmacılar ve başörtülü bir kadınla ilgili açıklamaları nedeniyle gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Mart, Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlediği 3 yarışmayla gün yüzüne çıktı. Kur’an-ı Kerim’e basıp “Yetimin saçını eksiltmem, ziyan etmem” diye yemin ederek görevine başlayan Özcan; Parkın açılışına 390 bin lira, Şevval Şam konserine 393 bin lira, Bolu kabağı tanıtımına 370 bin lira harcadığı ortaya çıktı.

Sığınmacılarla başörtülü bir kadın arasındaki diyaloga tepkiler Tanju Özcan gündemden düşmüyor. Hatırlayacağınız gibi Özcan, Bolu’da sığınmacı istemediğini, kalmakta ısrar edenlerin su faturasını ve katı atık vergilerini 10 kat artırdığını söyledi. Daha sonra tüp bebek için yardım isteyen başörtülü kadınla yaşadığı diyaloğu üstü kapalı bir şekilde anlatan Özcan, büyük tepki çekti. Partisinin ‘ihtar’ talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiği CHP’li ÖPcan, bu kez üç teklif sundu. Özcan’ın parkın açılışı, Şevval Şam konseri ve Bolu balkabağının tanıtımı için 1 milyon 153 bin lira harcadığı ortaya çıktı.

Balkabağının tanıtımına 370 bin TL verildi

Veri toplama, analiz etme, araştırma, farkındalık oluşturma, literatür oluşturma, sürdürülebilir kalkınma, coğrafi işaret konusunda pazarlama ve eğitim, EKAP (Elektronik Kamu Alımları Platformu) üzerinden “Bolu Kabak” coğrafi işaret çalışmasında gerçekleştirilecek tanıtım çalışmaları kısmen Bolu Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından Mart ayında Teklif etti. Söz konusu ihale için sadece kesin bir ihale. Ankara firması EVYA Danışmanlık Eğitim Hizmetleri Reklam ve Organizasyon Ticaret ve Limited Şirketi 370 bin lira teklifle ihaleyi kazandı.

PARK AÇILIŞI İÇİN 390 BİN TL ÖDENDİ

Tanju Özcan başkanlığındaki Bolu Belediyesi, Temmuz ayında EKAP’ta bulunan çocuk oyun alanının açılışının organizasyonu için ihaleye çıktı. Yine tek bir şirket ihaleye çıktı: İstanbul merkezli limited şirket FUYA Group Consulting Organisation Limited, ihaleyi 390.000 £ karşılığında kazandı.

Konser organizasyonuna 393 bin TL harcandı

Şevval Sam konserinin yapıldığı Zafer Bayramı etkinlikleri için Ağustos ayında ihale edilmiş ve yine sadece bir firmanın sunduğu yarışmayı FUYA Grup Danışmanlık Organizasyon Limited Şirketi kazanmıştır. Bu etkinlik için 393 bin TL harcandı. Etkinlikte sahneye çıkan sanatçı Şevval Sam’e ödenen miktarın söz konusu rakama dahil olmadığı iddia edildi.

BİR ŞİRKET SUNDU

Bolu Belediyesi’nin verdiği 3 teklifle müteahhitlik hizmetleri için toplam 1 milyon 153 bin lira harcandığını, sadece bir firmanın teklif vererek ihaleyi kazandığını vurguladı.

Söz konusu tekliflere ilişkin belgeler;

israf etmeyeceğine yemin eden Tanju Özcan;  balkabağı tanıtımı, konser ve park açılışlarına 1 milyon 153 bin lira harcadı
israf etmeyeceğine yemin eden Tanju Özcan;  balkabağı tanıtımına, konserlere ve parkların açılmasına 1 milyon 153 bin lira harcadı
israf etmeyeceğine yemin eden Tanju Özcan;  balkabağı tanıtımı, konserler ve parkların açılmasına 1 milyon 153 bin lira harcadı
israf etmeyeceğine yemin eden Tanju Özcan;  balkabağı tanıtımı, konser ve park açılışlarına 1 milyon 153 bin lira harcadı
Çöpe atmayacağına yemin eden Tanju Özcan, balkabağı tanıtımı için 370 bin lira harcadı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu