Ekonomi

İstanbul’da metronun simgesinin değiştirilmesine İBB’den jet tepki: Ayrıştırmak hoş değil

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul’daki metro sembolünün “U” olarak değiştirildiğini duyurdu. Jet hızı ile yapılan düzenlemeye IMM tepkisi. İBB Sözcüsü Murat Ongun konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Hizmet İstanbul’a hizmettir, onu ayırmak iyi olmaz” dedi. dedim.

İstanbul metrosu için devrim niteliğinde bir karar alındı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sosyal medyada yaptığı paylaşımla metro sembolünün “U” olarak değiştirildiğini duyurdu.

İBB UÇAK REAKSİYONU

Karaismailoğlu dışında İBBdan hızlı yanıt geldi. İBB Sözcüsü, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Hizmet İstanbul’a hizmettir, onu ayırmak iyi değildir.” dedim.

Murat Ongun’un katılımı şöyle:

“Bakan, İstanbul’da metronun sembolü 1992’den beri M’dir. İBB’de hizmet verdiğinde de aynıydı ve İstanbul’da daha fazla metro yapıldığı bu dönemde de M olmaya devam edecek. Hizmet İstanbul’a hizmettir, ayırmak iyi değil.”

Bakanlık, İstanbul'da metronun sembolünü değiştirdi, İBB'den jet tepkisi geldi

SOSYAL MEDYAYI DA BÖLÜYORDU

Değişiklik, sosyal medya kullanıcılarını da ikiye böldü. Bazı kullanıcılar değişikliği gereksiz bulsa da, diğerleri IMM’nin çalışmadığını belirterek doğru buldu.

İstanbul'da metro sembolünün değişmesine İBB jet tepkisi: Ayrılmak iyi değil

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu