Teknoloji

Kamptaki öğrenciler dağda aşılarını yaptırdı

Kamp öğrencileri dağda aşılandı.

Kamp öğrencilerine dağda aşı yapıldı

AKSARAY – Gençlik e Tarım Kampa katılan öğrenciler, höyükte aşı kampanyası başlatılarak aşılandı.

Aksaray’ın öncülüğünde spor Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Bozkurt Ovası’nın Hasandağı mesire alanında düzenlediği kampa katılan 120 genç, İl Sağlık Müdürlüğü’nün başlattığı aşı kampanyasına destek verdi. Kampa katılan misafirlerin ve Vali Hamza Aydoğdu’nun teşvikiyle ilk kez aşılı arkadaşlarını ikna eden gençler, İl Sağlık Müdürlüğü’nün başlattığı aşı kampanyası için ikinci doz aşı yaptırmak istedi. Aşının önemine vurgu yapan gençler, kamp alanında ilk olarak kimlik bilgileri ile aşı sistemine kayıt yaptırarak aşı kabul formunu doldurdu. İlk aşısını yaptırıp ikinci dozunu alan 120 gençten 25’i, Hayat Eve Sığar uygulaması ve E-Nabız sistemi üzerinden gerçekleştirilen doğrulamanın ardından seçtikleri aşı türünün barkodlarını aldı.

Öğretmenlerinin ve misafirlerinin kendisini Covid-19 ile mücadelede teşvik ettiğini vurgulayan Nebile Oksan (22) kampa Mersin’den katıldığını belirterek, “Kovid-19’a karşı aşı yaptırmak istiyordum. Buna geldiğimizde buna ulaştık. Kampta öğretmenlerimiz ve misafirlerimiz bizi Covid-19 aşısı yaptırmamız için cesaretlendirdiler” dedi. Türkiye’deki tüm genç erkek ve kadınlara aşı olmalarını öneriyorum. Çünkü bir an önce hastalıktan kurtulmamız ve tüm ülkenin sağlığına kavuşmamız gerekiyor” dedi.

Aksaray Valiler Gençlik Meclisi Başkan Vekili Şeyma Öztürk, “120 genç burada bir kamp alanına toplandı. Aşı teşvik konuşmaları yapıldı. Herkes aşı olabilir. Teşekkürler.”

Kamp öğrencilerine dağda aşı yapıldı
Kamp öğrencilerine dağda aşı yapıldı
Kamp öğrencilerine dağda aşı yapıldı
Kamp öğrencilerine dağda aşı yapıldı

Kaynak: İhlas / Yasin Can Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu