Magazin

Kapıcılar Kralı’nın kardeşleri 45 yıl sonra bir arada!

Tiyatro ve televizyon oyuncusu Doğan Güneş, Yeşilçam kültürünü gelecek nesillere aktarmayı hedefliyor.

Tiyatro ve TV oyuncusu Doğan güneş, yeşilçam Kültürlerini gelecek nesillere aktarmayı amaçlar. Instagram70.000 takipçili “Mekanı Yeşilçam” adlı bir sayfayı yöneten Güneş. Oyuncu, “Varyemez”den “Zuğurt Ağa”ya, “Kıpıkk”tan “Aslan Bacanak”a kadar birçok filmin çekildiği mekanları gezerek fotoğraflarını çekti.

HİKAYEM “MAN ÜÇKAĞIT” İLE BAŞLADI

Doğan Güneş, mekan fotoğraflamaya olan ilgisinin 1990’larda başladığını belirterek, “Yeşilçam aşkım 1990’larda başladı. Kemal Sunal’ın ‘Üçkağıtçı’ filminin çekildiği yeri aradım. Asıl hikayem o köyü bulduktan sonra başladı. … Yer bulmak için her santimini dolaşmaya başladım.”

BİR BELGESEL ÇEKMEK İSTİYORUM

Güneş, en büyük hayalinin Yeşilçam ile ilgili bir belgesel çekmek olduğunu belirterek, “Çabalarım oldu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ile görüştüm. Senaryo yazdım. Salgın müdahale etti. Tek hayalim bu belgeseli çekmek.”

45 YIL SONRA SAYILIYORLAR

Doğan Güneş, Kemal Sunal’ın ‘Kapıların Kralı’nda çocuklarını oynayan kardeşi Soner Yağız ve Banu Bolaman’la 45 yıl sonra tekrar bir araya geldiklerini belirterek, “Onlara sosyal medyadan ulaşmaya çalıştım. Cihangir Güneşli Caddesi’nin önünde buluştuk. . filmin çekildiği apartmandan. “Yıllar sonra sarıldılar. Üzücü bir an yaşandı.”

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu