Ekonomi

KASMEK 4 bin kursiyere hizmet verebilecek

Kastamonu’da üretim, sanat ve turizme ciddi katkılar sağlayacak Kastamonu İlçe Mesleki Eğitim Kurs Merkezi (KASMEK) için çalışmalar sona erdi.

Kastamonu’da üretim, sanat ve turizme ciddi katkı sağlayacak Kastamonu Belediyesi Mesleki Eğitim Kurs Merkezinde (KASMEK) çalışmalar sona erdi.

Kastamonu ilçesi mesleki eğitim kurs merkezinde okutulacak kurslara gelince; Halk eğitim merkezi yetkililerle görüştü. Toplantının ardından Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, KASMEK tam olarak faaliyete geçtiğinde 270 yıllık programın yapılacağını ve 4.000 öğrenciye hizmet verebileceklerini söyledi.

Ahşap Birimi’nin KASMEK binasında faaliyetlerine devam ettiğini vurgulayan Başkan Vidinlioğlu, “Kurduğumuz bu birim ile Konak turistik noktasındaki eksikliklerimizi daha rahat ve hızlı bir şekilde giderebileceğiz. Kastamonu Mesleki Eğitim Kurs Merkezi projesi çok değerli.Eğitimler en kısa sürede başlayacak.Bu doğrultuda yılda 270 kurs programı yürütme kapasitemiz var ve 4.000 öğrenciye hizmet verebileceğiz. KASMEK binasında üç çok amaçlı derslik, bir bilişim teknolojileri atölyesi, üç robotik kodlama atölyesi, bir zeka oyunları atölyesi ve üç müzik atölyesi olacak.Ayrıca bir Bilim Merkezi olacak.Bilim Merkezimizde çalışmalarımız devam ediyor.12 adet sergi alanı oluşturuyoruz. 400 metrekarelik bir alanda. fizik, kimya ve biyoloji. Bu binada sizin de dahil etmeniz için bir bilim merkezimiz olacak. Yapılacak planlama ile bu merkez haftanın bazı günleri grup ziyaretlerine, bazı günlerde ise bireysel ziyaretlere açık olacaktır.

KASMEK 4 bin öğrenciye hizmet verecek
KASMEK 4 bin öğrenciye hizmet verecek
KASMEK 4 bin öğrenciye hizmet verecek
KASMEK 4 bin öğrenciye hizmet verecek
KASMEK 4 bin öğrenciye hizmet verecek
KASMEK 4 bin öğrenciye hizmet verecek

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu