Magazin

Kendini mehdi sanan Necati Şaşmaz’ın ses kaydı ortaya çıktı: Ben maalesef seçildim

Kurtlar Vadisi tarafından Necati Şaşmaz, Polat Alemdar’a ait olduğu iddia edilen ses kaydı yayınlandı. Şaşmaz’ın babasının kuzeni İrfan T.’ye kendisinin seçilmiş kişi olduğunu anlatan ses kaydında, “Maalesef seçildim” dediği duyuluyor.

Polat Alemdar karakteri ile hafızalara kazındı Necati ŞaşmazMehdi olduğu iddiasıyla gündemde yer alıyor. Şaşmaz ile ilgili bugün tartışma yaratacak bir ses kaydı ortaya çıktı. Gazeteci İsmail Saymaz’ın yayınladığı ses kaydında Necati Şaşmaz, kendisinin seçilmiş kişi olduğunu belirtiyor.

“TEŞEKKÜR EDERİM”

Ses kaydında Şaşmaz’ın kuzeni olduğu iddia edilen kişiye “Maalesef seçildim” dediği duyuluyor. Şaşmaz’ın söylediklerini onaylamadığı görülen kuzeni, “Psikolojik bir şey olursa ne olur? Öyle mi düşünüyorsunuz, yoksa? Psikoloğa görünün” diyor.

İşte Necati Şaşmaz ve kuzenine ait olduğu iddia edilen ses kaydı diyalogları:

Necati Şaşmaz: Belki de peygamberden bu yana binlerce yıldır insanlarda gönül bağı ile manevi bir şeyler yapılmıştır. Bir bulut gibi dedim, bir parça ruh… Bir parça bugünkü haline taşındı. Bu azizler veya mistik evler Budistlerde ve Yahudilerde de mevcuttur. Tasavvuf veya mistisizm tüm dinlerde vardır. Belki de bize getirdiler. Bütün dinlerin tarikatları bu ruhu getirdi. Bu yüzden seçildim İrfan Abi. ben alabiliyorum. Açıklayabilir misin? Gelen ruhu alabilecek ve o bilgiyi verebileceksiniz… Bana verilenle birleştirerek bir formül çözmek gibi olacak. Babamla konuşmam gerek.

İrfan T: Konuşmak için tek uygun kişi orada.

yanılmaz: O gün sabah bunları hanımefendime anlattım Mahir aradı ve “İlginç bir rüya gördüm. Sana anlatmak istedim” dedi. “Sen öyle yüce bir yerdesin, çok yüksek bir yerdesin, mirac gibi bir yerdesin. Ama bir tek sen, peygamber olalım.” dedi.

Muhammed’in yüzünü ben yapıyorum, bir tek ben yapıyorum. Bir tane yaparım, bir tane yaparım. Askerken havacı, asker, yüzbaşı gibi giyinirdi. “Naber?” dedim. “Ben hiç rüya görmem. Görsem de hatırlamıyorum. Peygamberimizi gördüm, hepiniz sakallı sakallıydınız” dedi.

İrfan T: Herkes bir şeyler düşünüyor. Cesur olmaya ve söylemeye gerek var mı? Hayır. Mesela ben ne düşündüğümü anneme söylemem. Yine de çalışmıyor. Ama babana sormak çok farklı bir şey.

yanılmaz: Gerekirse İsmail olarak teslim olurum. “bıçağı al” diyorum. Buna inanıyorum. Ya da “Deccal sensin” derim boğazımı kes. Ya da “Bana ona giden yolu göster” der. Bunu yapacağım. Çünkü ben bu yoldan gittim.

İrfan T: Bu yola itildi mi?

yanılmaz: Beni gerçekten zorladılar. Ne yazık ki ben seçildim.

İrfan T: Ya psikolojik bir şeyse? Öyle düşünüyorsun, ama ya değilse? Bir psikoloğa görün.

yanılmaz: icatlar yaparım. Bu buluşlar dünya için önemli buluşlardır. Bunlar dünya için önemli buluşlar değil mi? “

Kendini Mehdi sanan Necati Şaşmaz'ın ses kaydı ortaya çıktı: Maalesef seçildim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu