Gündem

Kızı terör örgütü tarafından kaçırılan baba, ‘HDP’ye hazine yardımının’ kesilmesini istedi

Terör Örgütü tarafından kaçırılan kızına yürüyün izmir‘Ö AnkaraTürkiye’ye gelen Mehmet Laçin, HDP’ye hazine yardımını kesmesi çağrısında bulundu.

Kızına kavuşmak için İzmir’den yürümeye başlayan baba Laçin, Ankara’ya geldi. Anayasa Mahkemesi’ne gelen Laçin, kızının Kocaeli’de lisede okurken 14 yaşındayken HDP tarafından kaçırıldığını iddia etti.

Daha sonra gittiği HDP Kocaeli il binasında kızını bulduğunu ifade eden Laçin, kızını almaya çalışırken HDP’liler tarafından dövüldüğünü kaydetti.

Kızını iade edemediğini anlatan Laçin, “Kızımı da Kocaeli’den kaçırdılar. Sonra onu bulamadım. Bu arada kızımın dağda olduğunu biliyordum. Kızımın kızı olduğu ortaya çıktı. İstanbul İl HDP 4 yıl zorla gözaltına alındı.Ardından HDP onu İstanbul HDP İl Binası’ndan dağa çıkarmak istedi, Diyarbakır İl Binasına götürdüler.

Kızınız için 744 gün hizmet

Laçin, terör örgütü tarafından kaçırılan kızıyla görüşmek için hem Diyarbakır’da hem de ikamet ettiği İzmir’de HDP il binalarını koruduğunu belirterek, “Bugün nöbetimin 744. İzmir”. dedi.

Laçin, sesini duyurmak için İzmir’den Ankara’ya yürümeye karar verdiğini söyledi. Kızım dağa çıkmadan önce HDP binasında mahsur kaldığı için çocuklarımızı alıp dağa gönderin” ifadelerini kullandı.

“HDP’ye yapılan hazine yardımı durdurulmalı”

Baba Laçin, “HDP ‘hukuki bir hak’ olduğu için Devlet Hazinesinden yardım alıyor. İl binasındaki bayraklı saat. “dedi.

Kızına kavuşuncaya kadar mücadelesini sürdüreceğini vurgulayan Laçin, “Yarın HDP karargahı önünde kamp kurup çocuklarım için nöbete devam edeceğim” dedi. dedim.

Kızı terör örgütü tarafından kaçırılan baba, HDP'den hazineden yapılan yardımın kesilmesini istedi.

Kızı terör örgütü tarafından kaçırılan baba, HDP'den hazineden yapılan yardımın kesilmesini istedi.

Kızı terör örgütü tarafından kaçırılan baba, HDP'den hazineden yapılan yardımın kesilmesini istedi.

Kızı terör örgütü tarafından kaçırılan baba, HDP'den hazineden yapılan yardımın kesilmesini istedi.Kızı terör örgütü tarafından kaçırılan baba,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu